Ogłoszenia duszpasterskie od 17 do 24 kwietnia 2016 r

1.Dziś IV Niedziela Wielkanocna zwana niedzielą Dobrego Pasterza. Modlimy się za wszystkich powołanych do Służby Bożej i o nowe powołania.

Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszą specjalną comiesięczną cegiełką na budowę kościoła. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2.Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia ofiarowaną w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

3.We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.

4.W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na swoją Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

5.W przyszłą niedzielę 24 kwietnia o godz. 10.00 rocznica I-szej Komunii św. dla dzieci klas IV. Spowiedź św. dla tych dzieci oraz ich bliskich w środę przed mszą św. szkolną od godz. 17.30.

6.W sobotę o godz. 9.00 pierwsza spowiedź dla tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych z klas III i kolejne spotkanie z ich rodzicami. Obecność obowiązkowa.

7.W związku z rezygnacją wielu grup młodzieży z Europy z udziału w Światowych Dniach Młodzieży w lipcu br. w naszym kraju, nasza Parafia została zwolniona z obowiązku przyjęcia Gości z zagranicy. Rodziny, które zgłosiły zamiar przyjęcia zagranicznych Gości zostały wpisane na listy rezerwowe w bazie danych naszej diecezji.

8.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. W zakrystii można także zakupić kropielnice jubileuszowe 1050 rocznicy chrztu Polski do mieszkań – ilość ograniczona. Informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl. Zachęcamy do rezerwacji intencji mszalnych.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękuję Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za przygotowanie kościoła do uroczystości udzielania Sakramentu Bierzmowania w miniony czwartek. W sobotę o godz. 10.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.

Przez cały tydzień po Mszach porannych można skorzystać z możliwości pomocy w złożeniu zeznania podatkowego. Należy przynieść ubiegłoroczne zeznanie oraz dokumenty uprawniające do wszelkich ulg.