Ogłoszenia duszpasterskie od 17 do 24 marca

1.Dziś już druga niedziela Wielkiego Postu. Wraz z Jezusem i Jego uczniami wychodzimy na naszą Górę Tabor – Górę Przemienienia. Człowiek wchodząc na nią zmuszony jest pozostawić świat codzienności, swoich przyzwyczajeń. Bóg na górze jest gospodarzem i dlatego odsłania swoją twarz tak, jak chce.

Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszą specjalną cegiełką przeznaczoną na potrzeby Parafii zwłaszcza na ogrzewanie kościoła i przygotowanie do konsekracji. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2.W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Rafał Fiet Wikariusz Parafii Chrystusa Króla.

4. W poniedziałek po mszy św. wieczornej próba dla kandydatów do bierzmowania, we wtorek o godz. 17.00 spowiedź św. dla nich, ich rodziców i świadków.

5. W środę o godz. 18.00 msza św. szkolna połączona z Drogą Krzyżową dla dzieci. Rodziców prosimy o przypomnienie swoim pociechom o tym spotkaniu. Po mszy św. kolejna przymiarka dla dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.

6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Seniora Jana Wieczorka z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii i z Żernik.

7. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek i zalecek za ++ w zakrystii).

8. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

9. W przyszłą niedzielę po mszach św. w naszej Diecezji zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych w Rusinowicach. Niech to będzie dla nas okazja do wielkopostnej jałmużny.

10. Od przyszłej niedzieli można nabyć wielkanocne świece „Caritasu” oraz w ramach akcji „Tytka Miłosierdzia” będzie można składać aż do 7 kwietnia wielkanocne artykuły żywnościowe dla najbardziej potrzebujących.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła,  tym bardziej, że planujemy przygotować kościół do konsekracji w dniu tegorocznego odpustu parafialnego w Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 28 kwietnia br.