Ogłoszenia duszpasterskie od 17 do 24 stycznia 2016 r

1.Dziś II niedziela zwykła. W Liturgii usłyszymy słowa Matki Bożej: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.” Zróbcie, jak posłuszni słudzy z Kany Galilejskiej, a następnie radujcie się cudami, których Bóg będzie dokonywał przez swego Jednorodzonego Syna. Nie wszystkie od razu da się zauważyć – największe z nich mogą wprowadzić w błąd nasz wzrok, jak chleb i wino, które w ostatnim ziemskim cudzie Jezusa stały się Jego Ciałem i Krwią, dającymi nam życie wieczne. Ten, kto potrafi patrzeć przez wiarę, rozpozna je: zobaczy pod postacią chleba Ciało, a pod postacią wina Krew Zbawcy.

Kolekta dzisiejszej niedzieli – trzeciej w miesiącu, jest naszym specjalnym comiesięcznym darem, cegiełką na potrzeby naszej budowy naszego kościoła. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności, a wspierającym składamy serdeczne „Bóg zapłać!

2.Dzisiaj od godz. 14.00 kolęda dodatkowa dla rodzin, które nie mogły spotkać się z kapłanami w wyznaczonym czasie. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

3.Od poniedziałku w rozpoczyna się Kościele kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”.

4.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”, kalendarzy parafialnych. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszystkie informacje także na: www.milosierdziegliwice.pl.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary.  W poniedziałek prosimy Panów o pomoc w przygotowaniu pomieszczeń piwnicznych do dalszej pracy dla firmy tynkarskiej. W sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

Ze względów ekonomicznych wstrzymane zostaną nasze prace przy budowie, (aż do spłacenia naszych należności dla kilku firm za wykonane prace) oraz w celu gromadzenia środków na zapłatę rachunków za ogrzewanie.