Ogłoszenia duszpasterskie od 18 do 25 listopada

1.Dziś XXXIII Niedziela zwykła. Liturgia Słowa zwraca naszą uwagę na wartość czasu i jego przemijalność. Choć nie znamy daty powtórnego przyjścia Jezusa, oczekujemy Go, a każda Eucharystia to zwiastowanie Jego bliskości. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Ubogich ogłoszonym przez papieża Franciszka.

Kolekta tej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym darem na dokończenie budowy kościoła. Sprawę tego dzieła polecamy naszej ofiarności a za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.

3. W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, patronki chórów, organistów i muzyki kościelnej. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji naszego Chóru „MIsericordie” i naszych organistów, którym składamy gorące życzenia wielu łask Bożych za przyczyną ich Patronki.

4. W przyszłą niedzielę (26 listopada) – ostatnią w roku liturgicznym – obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. To  także święto Liturgicznej Służby Ołtarza czyli Ministrantów, Lektorów i Szafarzy naszej parafii. Na Mszy św. o godz. 12.00 odnowienie przyrzeczeń i wprowadzenie nowych kandydatów do tej Służby. Zapraszamy do udziału rodziców ministrantów.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek „Caritas” przeznaczona na zorganizowanie mikołajkowych i świątecznych paczek dla dzieci i chorych.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Aby jak najszybciej zakończyć nasze prace przy obejściu gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości w tym naszym dziele budowy kościoła.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i zajęć !