Ogłoszenia duszpasterskie od 18 do 26 grudnia

1. Dziś już czwarta i ostatnia  Niedziela Adwentu. Staje przed nami Maryja, która stała się obiecaną świątynią Boga. Przez Maryję Bóg zamieszkał między nami, wkroczył w nasze życie i przeniknął je.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym specjalnym darem na potrzeby utrzymania i funkcjonowania parafii, w tym czasie na spłacanie należności za ogrzewanie kościoła oraz na przygotowanie świątecznych dekoracji. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. W tym tygodniu jeszcze od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na „Roraty”. Zakończenie rorat z rozdaniem nagród w czwartek. W piątek o godz. 18.00 ostatnie roraty dla dorosłych. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów.

4. Aby w pełni przeżyć radość świąt Bożego Narodzenia zachęcamy wszystkich Parafian do Sakramentu Pokuty. Okazja pól godziny przed mszami św., a w środę i czwartek od godz. 17.00, w piątek od godz. 16.00 i w wigilię po mszy św. porannej do godz. 10.00.

5. W sobotę Wigilia. Zachęcamy do zachowania zgodnie z tradycją polską postu ilościowego i jakościowego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 za naszych zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole w naszych domach (wypominki można jeszcze składać w zakrystii), po której do godz. 10.00 możliwość zabrania do domów Betlejemskiego Światła Pokoju, które zostanie przyniesione przez Harcerzy z gliwickiego Hufca.

6. W wigilię 24 grudnia zapraszamy na Pasterkę za Parafian o godz. 22.00. Kolekta z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Kolekta w pierwsze święto jest naszym świątecznym darem na potrzeby parafii, a w drugie na fundusz inwestycyjny diecezji.

7. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa”, świątecznych kartek, opłatków, parafialnych kalendarzy i świec Wigilijnego dzieła „Caritas”.

PODZIĘKOWANIA i  PROŚBY

Za wszelką pomoc, życzliwość i ofiary składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Wyrazy wdzięczności składamy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za składane ofiary na konto parafialne. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Święta Bożego Narodzenia

Oto już święta Bożego Narodzenia. Święta wiary. Bo bez wiary w to, w co uwierzyła Maryja, w co uwierzył Józef, stają się znakiem bez znaczenia,  dniami odpoczynku ale nie świętowania. Bez wiary przygotowanie do Bożego Narodzenia zamienia się w szał zakupów i złoty interes dla jednych kosztem drugich. Bez wiary najpiękniejsza choinka wieje chłodem. Bez wiary wigilijna wieczerza jest rytuałem bez znaczenia. Bez wiary pasterka zamienia się w kiepskie przedstawienie. Bez wiary kolędy w najlepszym razie są sentymentalnym akcentem. Przeżyjmy więc te święta z głęboką chrześcijańską wiarą.

         Parafianom i Wszystkim Gościom:
Najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia – Niech spełniają się wszystkie marzenia,
by zawsze w sercu gościła miłość. By w życiu wszystko się układało.
By na twarzy zawsze gościł uśmiech, a w oczach radość. Życzą Duszpasterze

Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.

kancelaria czynna po Mszach św. tel: 32 332 51 51; email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl