Ogłoszenia duszpasterskie od 19 do 26 lipca

1.Przeżywamy XVI niedzielę zwykła w ciągu roku. W kolejnej przypowieści o Królestwie Bożym przewija się temat chleba i ziarna – symbolu Eucharystii i rozwoju Królestwa Bożego. Ale pojawia się także chwast i nieprzyjaciel. To zachęta dla nas do zastanowienia się nad tym, co niszczy naszą eucharystyczną pobożność i rozwój Bożego życia na ziemi.

2. Dzisiejsza niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, także wpłaty na konto parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Dziś Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Także w tygodniu aż do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

4. Od dzisiejszej niedzieli do 26 lipca obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek jako wsparcie dla Polskich Misjonarzy w ramach akcji „MIVA Polska  św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku” na misyjne środki transportu oraz będziemy błogosławić kierowców, poświęcać nasze pojazdy i rozdawane będą okolicznościowe pamiątki do samochodów. Niech to nasze podziękowanie za szczęśliwe podróże zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii na świecie będzie wyrazem naszej miłości i troski z tymi, którzy są najbardziej bezbronni na świecie,
a którym pomagają Polscy Świeccy i Duchowni Misjonarze.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113