Ogłoszenia duszpasterskie od 19 do 26 marca

1.Przeżywamy już trzecią niedzielę Wielkiego Postu. Liturgia Słowa mówi nam dziś o wpisanej w serce człowieka tęsknocie za Bogiem, bo tylko On prawdziwie może zaspokoić nasze pragnienia.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i budowy. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku głosi nasz wikariusz ks. Robert.

3. W dzisiejszą niedzielę po mszach św. w naszej Diecezji zbiórka do puszek przeznaczona pomoc dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych w Rusinowicach.

4.W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na swoją Mszę św. szkolną, po której katecheza dla dorosłych.

5. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii). W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia z oddaniem czci relikwiom św. Faustyny.

6. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w którą obchodzimy Dzień Świętości Życia i zachęcamy do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Także w sobotę z okazji 25-lecia Diecezji Gliwickiej rozpoczęcie I Synodu Diecezjalnego.

7.W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

8.Dziś po Mszach św. można zabrać „Tytki Miłosierdzia” zespołu „Caritas”, które wypełnione artykułami spożywczymi o dłuższym terminie przydatności można składać do przyszłej niedzieli, tak aby przed świętami rozdać je potrzebującym.

9.W czwartek 6 kwietnia mamy rezerwację biletów na „Misterium Męki Pańskiej” w Cieszynie. Wyjazd o godz. 14.00. Koszt 50 zł. Zapisy wraz z wpłatą i numerem Pesel w zakrystii.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. W sposób szczególny składamy podziękowania za dbałość o czystość kościoła i naszego obejścia. W piątek prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

W tym roku również prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Dokumenty do rozliczenia można składać w zakrystii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

Informacje dla narzeczonych – Poradnia Życia Rodzinnego

Narzeczonych, którzy chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na przygotowanie indywidualne w parafialnej poradni życia  rodzinnego. Przygotowanie składa się z trzech comiesięcznych spotkań. Zapisy i kontakt po nr tel: 60019033