Ogłoszenia duszpasterskie od 2 do 9 czerwca

1.  W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstanie. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i budowy. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. W dzisiejszą niedzielę święto Dziękczynienia i dlatego po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

4. W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek i piątek miesiąca. Po mszach św. porannych nabożeństwa okolicznościowe.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św. dlatego przez cały tydzień trwa nowenna do Ducha św. Przez cały czerwiec będziemy po mszach św. wg podanego planu odmawiać litanię do NSPJ. Także w przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek przeprowadzona przez ministrantów i Marianki na zorganizowanie dla nich wycieczki z okazji zakończenia roku szkolnego do opolskiego ZOO. Niech to będzie nasz wyraz wdzięczności za ich posługę liturgiczną dla Parafii.

6. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY
Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.
Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszej budowie i obejściu.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl