Ogłoszenia duszpasterskie od 2 do 9 grudnia

1.Dziś już pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy także nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania. Pan wzywa nas, abyśmy zatrzymali się w zabieganiu wokół codziennych spraw i otworzyli się na Niego. Kolekta tej niedzieli jest darem na dokończenie budowy kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe z poświęceniem opłatków, świec, wieńców adwentowych i lampionów.

3. Także dzisiaj w ramach akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” na drzewku miłości umieszczone są serduszka z imionami osób, którym możemy bezinteresownie i anonimowo przygotować paczkę np.: zabawkę, słodycze, artykuły spożywcze itp.  Przygotowane paczki z serduszkiem prosimy składać w zakrystii do przyszłej niedzieli 9 grudnia. Przed świętami zespół „Caritasu” rozda je obdarowanym i potrzebującym.

4. Od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na „Roraty”. W piątki o godz. 18.00 na roraty zapraszamy dorosłych. Prosimy o przynoszenie lampionów.

5. We wtorek z okazji wspomnienia św. Barbary Patronki Górników o godz. 8.00 Msza św. w intencji górników, emerytów i rencistów oraz ich rodzin.

6. W środę w czasie mszy roratnej dla dzieci poświęcenie medalików dla dzieci I-szo komunijnych, a po mszy obowiązkowe spotkanie dla rodziców tych dzieci.

7. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i piątek miesiąca. Po mszach porannych zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.

8. W sobotę 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Już w piątek o godz. 18.00 msza św. roratna dla dorosłych z tej uroczystości.

9. Przypominamy, że z racji świąt odwiedziny chorych i starszych Parafian zostają przesunięte na sobotę 15 grudnia br. Zgłoszenia w zakrystii.

10. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do spowiedzi.

11. W przyszłą niedzielę zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

12. Także w przyszłą niedzielę (wzorem ubiegłych lat) od godz.14.00 nasze Marianki i Ministranci przejdą po rodzinach naszej Parafii oferując poświęcone opłatki wigilijne za dobrowolne ofiary z których zostaną zorganizowane wakacyjne wyjazdy dla Służby liturgicznej.

13. Informujemy, że w sobotę 15 grudnia po Mszy św. wieczornej nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy do lutego przyszłego roku mają dostąpić tych godności.

14. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można także zakupić lampiony roratnie dla dzieci, nasze parafialne kalendarze na przyszły rok, opłatki, świąteczne kartki.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Aby jak najszybciej zakończyć nasze prace przy obejściu gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości w tym naszym dziele budowy kościoła.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i zajęć !