Ogłoszenia duszpasterskie od 2 do 9 października

1.Dziś przeżywamy już XXVII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Liturgia przypomina nam, że wiara jest wartością podobną do pieniędzy, ciągle jest jej za mało. Kiedy człowiek popada w kłopoty, trzeba jej więcej, aby się z nich wydobyć. Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby Parafii i budowy kościoła. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać!”.

2.Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas” przeznaczona na pomoc najbardziej potrzebującym w naszej Diecezji i Parafii, o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, a Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

3.W październiku na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i niedziele o godz. 16.15. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele lub w rodzinie.

4.W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. w czasie której zostaną poświęcone i rozdane różańce tym dzieciom. Obecność jednego z rodziców tych dzieci obowiązkowa.

5.W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy młodzież na swoją comiesięczną mszę św. Obecność obowiązkowa dla wszystkich kandydatów do bierzmowania z I, II i III – ciej klasy gimnazjum, po której spotkanie formacyjne.

6.W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

7.W przyszłą niedzielę przypada XVI Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia” przeznaczona na stypendia dla uczniów i studentów z ubogich rodzin.

8.Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wstępowania w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza, do grona Dzieci Maryi oraz do dziecięcej Scholii. Spotkania tych grup w soboty o godz. 9.00 ministranci i o 10.00 schola i Marianki. Szczegółowych informacji udzielają ks. Robert i Siostra Jozuela.

9.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Prosimy także o rezerwację już wszystkich intencji mszalnych dziękczynnych i za zmarłych na rok 2017.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Tradycyjnie w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu.

W minionym tygodniu wykonano elementy ołtarza maryjnego, sprowadzono i zakupiono specjalistyczne rusztowanie do wnętrza kościoła, kontynuowano prace przy witrażach oraz innych elementach dekoracji kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy.