Ogłoszenia duszpasterskie od 2 do 9 sierpnia

1.Przeżywamy dziś XVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Bóg jest wrażliwy na potrzeby człowieka. Tylko On może zaspokoić Jego aspiracje. „Wszyscy spragnieni, przyjdźcie!” To zaproszenie jest skierowane do nas wszystkich. Tylko On może zaspokoić najgłębsze pragnienia i głody człowiecze.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.Dzisiaj oraz jeszcze w przyszłą niedzielę można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (od małego kościoła NMP Anielskiej w Asyżu.)

Warunki odpustu: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i  Wierzę”; modlitwa w intencji Ojca św. oraz wykluczenie  przywiązania do grzechu nawet powszedniego (inaczej odpust cząstkowy).

3. W tym tygodniu w czwartek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego i obchodzimy I-szy piątek miesiąca. Z tej racji zachęcamy do Sakramentu Pokuty i Eucharystii.

4. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

5. Dziś Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Także w tygodniu aż do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!