Ogłoszenia duszpasterskie od 20 do 27 grudnia

1.Dziś już czwarta i ostatnia Niedziela Adwentu. Staje przed nami Maryja, która stała się obiecaną świątynią Boga.

2. Kolekta dzisiejszej III-ej niedzieli miesiąca jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby funkcjonowania naszej Parafii szczególnie na opłacanie należności za ogrzewanie i świąteczny wystrój kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Aby w pełni przeżyć radość świąt Bożego Narodzenia zachęcamy wszystkich Parafian do Sakramentu Pokuty. Okazja jeszcze w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00, w środę od 16.00 oraz w wigilię po mszy św. porannej do godz. 11.00.

4. W czwartek Wigilia. Zachęcamy do zachowania zgodnie z tradycją polską postu ilościowego i jakościowego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 za naszych zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole w naszych domach (wypominki można jeszcze składać w zakrystii), po której do godz. 11.00 możliwość zabrania do domów Betlejemskiego Światła Pokoju.

5. W wigilię 24 grudnia o godz. 16.00 zapraszamy na Pasterkę dla dzieci i osób starszych oraz o godz. 22.00 na Pasterkę za Parafian. Kolekta z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

6. Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” dla dzieci, świątecznych kartek, kalendarzy parafialnych, opłatków.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na radosne i bezpieczne przeżywanie
Świąt Bożego Narodzenia !

Niech biały opłatek z wigilijnego stołu
stanie się znakiem miłości rodzinnej i Parafialnej.
Niech gwiazda zwiastująca wejście Boga w człowieczy los,
rozjaśni trudną codzienność i stanie się światłem nadziei.

                                                              Życzą Duszpasterze: ks. Marek i ks. Piotr

         tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.                      
email: m_gora@kuria.gliwice.pl