Ogłoszenia duszpasterskie od 20 do 27 listopada

1.Dziś XXXIV, ostatnia niedziela zwykła, w którą obchodzimy w Kościele Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata i dokonujemy aktu intronizacji w naszym narodzie. Jego królestwo „nie jest z tego świata”. To królestwo prawdy i miłości, przebaczenia i pokoju. Czy rzeczywiście pragniemy go w naszym życiu? Czy chcemy być poddanymi takiego Króla? Zgoda na Jego panowanie oznacza najpierw dostrzeżenie i przyjęcie Jego miłości do nas.

2. Kolekta tej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszą specjalną cegiełką na dokończenie budowy kościoła, a szczególnie teraz na spłacanie zamówionych witraży i ich montaż. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

3.  Dziś Uroczystość odpustowa w Parafii Chrystusa Króla, gdzie o godz. 15.00 zostaną odprawione uroczyste, na które zapraszamy także naszych Parafian.

4. We wtorek o godz. 18.oo z racji wspomnienia św. Cecylii Patronki muzyki kościelnej Msza św. w intencji naszego Chóru parafialnego „Misericordia” i Pana organisty. Niech nasza wspólna modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za ich posługę dla Parafii.

5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną, po której kolejna katecheza dla dorosłych.

6. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę 27 listopada rozpoczynamy liturgiczny czas Adwentu. Po Mszach św. zbiórka do puszek „Caritas” przeznaczona na zorganizowanie mikołajkowych i świątecznych paczek dla dzieci i chorych w naszej Parafii.

8. Po raz kolejny informujemy Parafian, że z konieczności msze św. roratnie w adwencie od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 18.00, a nie jak planowano wcześniej o godz. 17.00.

9. Tradycyjnie chcemy w naszej Parafii przeprowadzić akcję pt: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Na drzewku miłości w niedzielę 4 grudnia będą umieszczone listki w kształcie serduszek z imionami osób, którym możemy bezinteresownie i anonimowo pomóc (przygotować jakąś paczkę np.: zabawkę, słodycze, artykuły spożywcze itp.) Przygotowane paczki z przyczepionym serduszkiem prosimy składać w zakrystii do niedzieli 11 grudnia. Przed świętami zespół „Caritasu” i młodzież rozdają je potrzebującym.

10. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, naszych parafialnych kalendarzy na przyszły rok jako cegiełki na witraże, roratnich lampionów dla dzieci w cenie 20 zł, świątecznych kartek.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość kościoła. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu.

W minionym tygodniu kontynuowano prace przy witrażach oraz innych elementach dekoracji. Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy.

Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana nie jest zwieńczeniem, lecz początkiem dzieła intronizacji Jezusa Chrystusa w Polsce i w narodzie polskim. Przed nami wielkie i ważne zadanie.

Jego realizacja zakłada szerokie otwarcie drzwi Jezusowi, oddanie Mu swego życia, przyjęcie tego, co nam oferuje i dzielenie się Nim z innymi. Chodzi o umiłowanie Jezusa do końca, zawierzenie Mu naszych rodzin, podejmowanie posługi miłości miłosiernej oraz realizację Ewangelii we wszelkich wymiarach życia, nie wykluczając jego aspektu ekonomicznego, społecznego i politycznego.