Ogłoszenia duszpasterskie od 20 do 27 stycznia 2019

1.Dziś II niedziela zwykła. W Liturgii słyszymy słowa Matki Bożej:Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.” Zróbcie, jak posłuszni słudzy z Kany Galilejskiej, a następnie radujcie się cudami, których Bóg będzie dokonywał przez swego Jednorodzonego Syna. Nie wszystkie od razu da się zauważyć – największe z nich mogą wprowadzić w błąd nasz wzrok, jak chleb i wino, które w ostatnim ziemskim cudzie Jezusa stały się Jego Ciałem i Krwią, dającymi nam życie wieczne. Ten, kto potrafi patrzeć przez wiarę, rozpozna je: zobaczy pod postacią chleba Ciało, a pod postacią wina Krew Zbawcy.

Kolekta dzisiejszej niedzieli – trzeciej w miesiącu, jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby naszej budowy naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”.

2. Ze względu na trwające odwiedziny kolędowe od poniedziałku do piątku Msze św. tylko o godz. 8.00 i tylko po nich czynna kancelaria parafialna.

3. W piątek obchodzimy święto nawrócenia św. Pawła Apostoła kończące Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Po mszy św. porannej Nowenna do Bożego Miłosierdzia z oddaniem czci św. Faustynie.

4. W przyszłą niedzielę kolęda dodatkowa dla rodzin, które w wyznaczonym terminie nie mogły przyjąć kapłana. Zgłoszenia w zakrystii.

5. Także w przyszłą niedzielę na zakończenie duszpasterskich odwiedzin po mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert kolędowy naszego Chóru Parafialnego „Misericordia”  połączonego z Chórem z Sikornika pod dyrekcją Pana Adama Żaaka.

6. Zapraszamy dzieci i młodzież w terminie od 3 do 10 lipca br. na letni wypoczynek w Ośrodku rekreacyjnym Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. Koszt – 600 zł. Zapisy wraz z wpłatą 200 zł w kancelarii. Ilość miejsc ograniczona.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można także nabyć parafialne kalendarze.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia, szczególnie za odśnieżanie w czasie opadów śniegu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła, tym bardziej, że planujemy przygotować kościół do konsekracji w dniu tegorocznego odpustu parafialnego w Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 28 kwietnia br. O szczegółach tej uroczystości będziemy informować w najbliższym czasie.

 

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl