Ogłoszenia duszpasterskie od 21 do 28 lipca

1.Dziś XVI niedziela zwykła w ciągu roku. Kiedy słyszymy o apostolstwie i powołaniu do świętości, przychodzą nam na myśl męczennicy za wiarę, wielcy kaznodzieje, asceci. Wydaje się że życie w rodzinie, zabieganie o sprawy doczesne wyklucza apostolstwo i świętość. Tymczasem „potrzeba niewiele albo tylko jednego”. Żyjemy aktywnie, czynimy wiele, ale nic nie powinno przesłaniać nam Boga. Niech jedynym powodem naszych działań będzie miłość do Boga i bliźniego!

2. Dziś trzecia niedziela miesiąca, dlatego kolekta jest naszym specjalnym darem na potrzeby budowy. Za wszelką ofiarność składamy „Bóg Zapłać!”.

3. Od dzisiejszej niedzieli do 28 lipca obchodzimy XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”.

Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek jako wsparcie dla Polskich Misjonarzy w ramach akcji „MIVA Polska  św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku” na misyjne środki transportu oraz będziemy błogosławić kierowców, poświęcać nasze pojazdy i rozdawane będą okolicznościowe pamiątki do samochodów.

4. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

5. Zapraszamy do udziału w XXVI pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która rozpocznie się 15.08.2019 r. (czwartek) o godz. 8.00 w kościele katedralnym. Zakończenie pielgrzymki dnia 17.08.2019 r. (sobota) Eucharystią na Jasnej Górze o godz. 15.00. Bliższe informacje zostały podane na plakatach.

6. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W niedziele msza św. wieczorna o godz. 20.00.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszej budowie i obejściu.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl