Ogłoszenia duszpasterskie od 21 do 28 lutego 2016 r

1. Kolekta dzisiejszej trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby Parafii zwłaszcza na ogrzewanie naszego kościoła. Polecamy tę sprawę naszej modlitwie i ofiarności, a wspierającym składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

2. Dziś po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce. O godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Damian Kwak wikariusz z Parafii św. Bartłomieja.

3. Od poniedziałku rozpoczyna się w naszym województwie drugi tydzień ferii zimowych. Z tej racji w naszej Parafii wakacyjny porządek Mszy św. wg podanego planu. W soboty i niedziele Msze św. bez zmian.

4. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek i zalecek za ++ w zakrystii).

5. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszystkie informacje także na: www.milosierdziegliwice.pl.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

„Bóg zapłać” za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za przygotowanie gablot. Bóg zapłać mężczyznom za pomoc w pracach. W sobotę o godz. 9.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Na miarę naszych możliwości prowadzimy prace dociepleniowe ostatniej bocznej ściany kościoła oraz prace wykończeniowe pomieszczeń piwnicznych.

Z tej racji nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.