Ogłoszenia duszpasterskie od 21 do 28 lutego

1.Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu, w którą przypominamy sobie zawsze o czterdziestodniowym pobycie Jezusa na pustyni, który uczy nas, jak skuteczne jest Słowo Boga w walce ze złym duchem – szatanem, księciem kłamstwa. Tylko Jezus nie uległ jego kłamstwu, ufając Ojcu aż do końca. I my prośmy o taką ufność Bożemu Miłosierdziu, by zawsze zwyciężać zło.

2. Kolekta dzisiejszej III-ciej niedzieli miesiąca jest naszą comiesięczną cegiełką na potrzeby parafii, szczególnie na pokrycie kosztów ogrzewania. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na mszę św. z poświęceniem i rozdaniem książeczek i medalików. Po mszy obowiązkowe spotkanie formacyjne z rodzicami.

5. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne zapraszamy wszystkich tegorocznych kandydatów do Sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

6. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek w zakrystii).

7. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przed każdą mszą św. W soboty okazja do spowiedzi od godz. 16.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski zbiórka do puszek na pomoc dla dzieci w Afryce.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za odśnieżanie obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku. W naszej kancelarii istnieje także możliwość składania ofiar drogą elektroniczną.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Również w tym roku prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię.
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!