Ogłoszenia duszpasterskie od 21 do 28 marca

1.Dziś już V Niedziela Wielkiego Postu, w którą rozpoczynamy nasze Rekolekcje Parafialne, które prowadzi ks. Prałat dr Grzegorz Kadzioch, Oficjał Sądu Biskupiego w Gliwicach. Modlitwą wspierajmy naszego rekolekcjonistę i czas tych rekolekcji dla wszystkich Parafian.

2. Dzisiejsza niedziela jest III-cią w miesiącu, dlatego kolekta jest naszym specjalnym comiesięcznym darem – cegiełką na potrzeby utrzymania naszej Parafii, za które składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. O godz. 16.00 zapraszamy na kolejne Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

4. Wszystkich Parafian zachęcamy do uczestnictwa w naszych rekolekcjach i odnowienia swojego życia duchowego, zwłaszcza przez skorzystanie z Sakramentu Pokuty. Okazja codziennie rano przed mszami św. i od godz. 17.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. W poniedziałek po mszy wieczornej nauka stanowa dla młodzieńców i mężczyzn, a we wtorek o godz. 19.00 nauka dla niewiast i kobiet. W środę o godz. 8.00 nauka rekolekcyjna dla chorych i starszych z udzielaniem Sakramentu Chorych i w tym dniu na zakończenie kolekta rekolekcyjna.

5. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek w zakrystii).

6. W sobotę 27 marca od godz. 9.00 przedświąteczne odwiedziny chorych, których można jeszcze zgłaszać w zakrystii. Od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. W przyszłą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek na duszpasterskie wsparcie naszej Służby Liturgicznej Ołtarza Ministrantów i Marianek, a w czasie Gorzkich Żali zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

8. W zakrystii można nabyć świąteczne kartki, wielkanocne świece i paschaliki oraz specjalny numer „Gościa Extra” w cenie 9 zł, wydany z racji Roku św. Józefa. Za tydzień do nabycia wielkanocne palmy.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku. W kancelarii istnieje także możliwość składania ofiar drogą elektroniczną.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

     Również w tym roku prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię.
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym nowym tygodniu!
Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionych owoców rekolekcji i duchowego odnowienia.