Ogłoszenia duszpasterskie od 21 do 28 października

1.Przeżywmy dziś XXIX niedzielę zwykłą w ciągu roku, która jest także niedzielą misyjną. Chrystus w Ewangelii uczy nas, że prawdziwa władza pochodzi od Boga i jest zawsze oparta na służbie drugiemu człowiekowi. Do takiego jednak rozumienia zarządzania potrzeba człowiekowi wielkiej pokory. Prośmy więc o tę cnotę zwłaszcza dla wszystkich rządzących w naszym domu, tym rodzinnym i wspólnym jakim jest nasza Ojczyzna. Ofiarujmy także naszą modlitwę wszystkim misjonarzom i misjonarkom, aby owocnie i skutecznie mogli głosić Prawdę Ewangelii tam, gdzie najbardziej jej brak.

Kolekta tej trzeciej niedzieli miesiąca jest naszą specjalną cegiełką na dokończenie budowy kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Z racji obchodzonego dziś w naszej Ojczyźnie Dnia Misyjnego po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby misji i pomoc misjonarzom.

3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe ofiarowane w intencji misji i misjonarzy. W tygodniu różaniec po Mszach św. wieczornych.

4. W poniedziałek 22 października przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, dlatego po Mszach św. oddanie czci Jego relikwiom.

5. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.

6. W sobotę od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Prosimy o składanie wypominek i zalecek za zmarłych z okazji Uroczystości Wszystkich świętych i Dnia Zadusznego. Msza św. za zmarłych zalecanych odprawiona będzie 2 listopada o godz. 8.00 i 18.00, a różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy od 2 do 8 listopada br. Zachęcamy także do zamawiania wszystkich intencji mszy świętych dziękczynnych i za zmarłych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła.  Aby jak najszybciej zakończyć nasze prace przy obejściu gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości w tym naszym dziele budowy kościoła.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i zajęć !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl