Ogłoszenia duszpasterskie od 22 do 29 grudnia

1. Dziś już czwarta i ostatnia Niedziela Adwentu. Staje przed nami Maryja, która stała się obiecaną świątynią Boga. Staje przed nami Maryja, która stała się obiecaną świątynią Boga. Przez Maryję Bóg zamieszkał między nami, wkroczył w nasze życie i przeniknął je.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii związane ze świątecznymi przygotowaniami dekoracji i wystroju. Za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe w czasie którego poświęcimy figurki dzieciątka Jezus, które umieścimy w naszych szopkach.

3. W poniedziałek o godz. 8.00 zakończenie rorat dla dzieci z rozdaniem nagród dla najbardziej wytrwałych. Po mszy św. spowiedź dla dzieci.

4. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Okazja jeszcze w poniedziałek od godz. 16.00 i w wigilię po mszy św. porannej do godz. 11.00.

5. We wtorek Wigilia. Zachęcamy do zachowania zgodnie z tradycją polską postu ilościowego i jakościowego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 za naszych zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole w naszych domach (wypominki można jeszcze składać w zakrystii), po której możliwość zabrania do domów Betlejemskiego Światła Pokoju, które zostanie przyniesione przez Harcerzy z gliwickiego Hufca.

6. W wigilię o godz. 22.00 zapraszamy na Pasterkę. Kolekta z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Kolekta w pierwsze święto jest naszym świątecznym darem na potrzeby parafii, a w drugie na fundusz inwestycyjny diecezji.

7. Od czwartku 27 grudnia rozpoczynamy w naszej Parafii odwiedziny kolędowe według podanego w gablotach i na stronie internetowej planu. Pamiętajmy, że celem odwiedzin kolędowych jest spotkanie rodziny z duszpasterzami i omówienie naszych rodzinnych i parafialnych problemów religijnych. W czasie kolędy za wyjątkiem sobót, niedziel i świąt msze św. tylko rano.

8. W czwartek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina, a w piątek 28 grudnia z racji święta Młodzianków po Mszy św. o godz. 8.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można także nabyć parafialne kalendarze, opłatki.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za pomoc w świątecznej dekoracji naszego kościoła i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii.

 

Szczęść Boże na radosne przeżywanie
Świąt Bożego Narodzenia !

Niech biały opłatek z wigilijnego stołu
stanie się znakiem miłości rodzinnej i Parafialnej.
Niech gwiazda zwiastująca wejście Boga
w człowieczy los,
rozjaśni trudną codzienność
i stanie się światłem nadziei.

Życzą Duszpasterze: ks. Marek i ks. Robert

 

 

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl