Ogłoszenia duszpasterskie od 22 do 29 listopada

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby budowy naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”. Sprawę tego wielkiego dzieła polecamy naszej modlitwie i ofiarności, a za wszystkie ofiary składamy „Bóg Zapłać!”.

Ks. Piotr głosi dziś Słowo Boże i zbiera ofiary na naszą budowę w Parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu, a ks. Robert w Parafii N.M.P. Matki Kościoła w Gliwicach na Sikorniku. Wspierajmy modlitwą Tych, którzy dopomagają nam w dziele budowy.

2. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej Parafii O. Oblata z Lublińca, który wygłosi kazania i po Mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne.

3. Dziś Uroczystość odpustowa w Parafii Chrystusa Króla, gdzie o godz. 15.00 zostaną odprawione uroczyste nieszpory, na które zapraszamy także naszych Parafian. (u nas nieszporów nie będzie).

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.

5. W przyszłą niedzielę 29 listopada rozpoczynamy liturgiczny czas Adwentu. Po Mszach św. zbiórka do puszek „Caritas” przeznaczona na zorganizowanie mikołajkowych i świątecznych paczek dla dzieci i chorych w naszej Parafii.

Także w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji naszych Ministrantów, Lektorów i Szafarzy oraz ich rodzin z odnowieniem przyrzeczeń i przyjęciem kandydatów do Służby Liturgicznej.

6. Tradycyjnie chcemy w naszej Parafii przeprowadzić akcję pt: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Na drzewku miłości w niedzielę 6 grudnia będą umieszczone listki w kształcie serduszek z konkretnymi osobami, którym możemy bezinteresownie i anonimowo pomóc (przygotować jakąś paczkę np.: zabawkę, słodycze, artykuły spożywcze itp.).  Przygotowane paczki z przyczepionym serduszkiem prosimy składać w zakrystii do niedzieli 13 grudnia. Przed świętami zespół „Caritasu” i młodzież rozdają je potrzebującym.

7. Zachęcamy do nabycia informatora „Gościa Niedzielnego”, i „Małego Gościa” roratnich lampionów dla dzieci, świątecznych kartek. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszelkie informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.

Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

„Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za prace przy budowie.

Od poniedziałku prosimy o pomoc w pracach na placu budowy, a w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.
Obecnie prowadzone są prace przy ocieplaniu kościoła, prace instalacyjne i tynkarskie w pomieszczeniach piwnicznych i kotłowni, prace adaptacyjne dolnych pomieszczeń do użytku socjalnego itp.

Jeszcze do końca roku planujemy zawiesić i uruchomić nasze nowe dzwony, aby mogły obwieścić rozpoczynający się zapowiedziany przez Papieża Franciszka Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, który w naszej Parafii zostanie zainaugurowany w III niedzielę Adwentu 13 grudnia br. Z tej racji nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.