Ogłoszenia duszpasterskie od 23 do 30 grudnia

1. Dziś przeżywamy już czwartą i ostatnią Niedzielę Adwentu. Staje przed nami Maryja, która stała się obiecaną świątynią Boga. Przez Maryję Bóg zamieszkał między nami, wkroczył w nasze życie i przeniknął je. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na świąteczne przygotowania dekoracji i wystroju kościoła. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe w czasie którego poświęcimy figurki dzieciątka Jezus, które umieścimy w naszych szopkach.

3. W poniedziałek Wigilia. Zachęcamy do zachowania zgodnie z tradycją polską postu ilościowego i jakościowego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, po której do godz. 11.00 jeszcze okazja do spowiedzi św. oraz możliwość zabrania do domów Betlejemskiego Światła Pokoju, które zostało przywiezione do Polski przez Skautów, a do naszej Parafii przez Harcerzy z gliwickiego Hufca.

4. W wigilię o godzinie  22.00 zapraszamy na PASTERKĘ.

5. Od czwartku 27 grudnia rozpoczynamy w naszej Parafii odwiedziny kolędowe według podanego w gablotach i na stronie internetowej planu. Pamiętajmy, że celem odwiedzin kolędowych jest spotkanie rodziny z duszpasterzami i omówienie naszych rodzinnych i parafialnych problemów religijnyc

6. W czwartek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – poświęcenie wina.

7. W piątek 28 grudnia z racji święta Młodzianków po Mszy św. o godz. 8.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci.

8. Zachęcamy do nabycia informatora, świątecznego „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł., i „Małego Gościa” dla dzieci. Można także nabyć parafialne kalendarze na przyszły rok, opłatki, świąteczne kartki oraz wigilijne świece „Caritasu”.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za pomoc w świątecznej dekoracji naszego kościoła i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii.

Szczęść Boże na radosne przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia !

Niech biały opłatek z wigilijnego stołu
stanie się znakiem miłości rodzinnej i Parafialnej.
Niech gwiazda zwiastująca wejście Boga
w człowieczy los,
rozjaśni trudną codzienność
i stanie się światłem nadziei.

Życzą Duszpasterze: ks. Marek i ks. Robert