Ogłoszenia duszpasterskie od 23 do 30 kwietnia 2017

1. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia, które dla naszej Parafii jest równocześnie Uroczystością odpustową. Serdecznie witamy tegorocznego kaznodzieję ks. Marka Gwoździka, rekolekcjonistę i dyrektora ośrodka rekolekcyjnego Archidiecezji Katowickiej im. św. Jadwigi Śląskiej w Brennej.

Kolekta dzisiejsza jest naszym specjalnym darem, cegiełką na potrzeby Parafii i dalszej budowy. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. O godz. 15.00 zapraszamy na Nieszpory odpustowe z koronką do Mił. Bożego, w których będą uczestniczyć także Parafianie z Żernik.

3. Dziś po mszach św. z racji rozpoczynającego się 73 Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem „Być dobrym jak chleb” zbiórka do puszek na rzecz osób dotkniętych wojną w Syrii, szczególnie w Aleppo. Za tydzień na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia w całej Polsce zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas”.

4. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski.

5. We wtorek święto św. Marka Ewangelisty, dlatego po Mszy św. porannej nabożeństwo błagalne za wstawiennictwem św. Marka o urodzaje i błog. w pracy na roli  połączone z procesją do krzyża przy kościele.

6. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.

7. W przyszłą niedzielę 30 kwietnia (dzień kanonizacji św. Faustyny) przypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii. Rozpoczęcie adoracji o godz. 13.30, a zakończenie o godz. 16.45. Zachęcamy do modlitewnego czuwania w tym dniu wszystkich Parafian.

8.W przyszłą niedzielę 30 kwietnia wyjazd Pielgrzymów do sanktuariów Austrii i Czech. Autokar będzie podstawiony przed kościołem o godz. 5.15. (będzie można składać bagaże). Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. w naszym kościele o godz. 5.30, po której wyjazd. Powrót w środę 3 maja.

9. Zapraszamy dzieci i młodzież na dwutygodniowy letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem w terminie od 23 lipca do 5 sierpnia. Całkowity koszt z transportem i ubezpieczeniem 1550 zł. Zgłoszenia z wpłatą zaliczki 500 zł w zakrystii . Szczegóły na plakacie.

9. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego” z filmem „Zmartwychwstanie”, „Małego Gościa” dla dzieci.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do odświętnego przeżycia naszej uroczystości odpustowej. „Bóg zapłać” Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.

W tym roku również prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Dokumenty do rozliczenia można składać w zakrystii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

Informacje dla narzeczonych – Poradnia Życia Rodzinnego

Narzeczonych, którzy chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na przygotowanie indywidualne w parafialnej poradni życia  rodzinnego. Przygotowanie składa się z trzech comiesięcznych spotkań. Zapisy i kontakt po nr tel: 600190336