Ogłoszenia duszpasterskie od 23 do 30 października

1.Przeżywamy XXX niedzielę zwykłą w ciągu roku, która jest niedzielą misyjną. Ten dzień przypomina o misyjnym nakazie Jezusa „Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody” oraz o naszej odpowiedzialności za misyjne dzieło Kościoła. Gromadząc się przy stole Słowa i Eucharystii, prośmy Chrystusa Zmartwychwstałego, by udzielał nam mocy swojego Ducha do głoszenia Ewangelii i dawania świadectwa Jego Miłości i komunii.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafii i budowy naszego kościoła. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać!”.

2.Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, a w soboty i w niedziele o godz. 16.15.

3.W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla wszystkich dzieci na którą obowiązkowo zapraszamy tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św. W środę po różańcu kolejna katecheza dla dorosłych.

4.W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

5.Zachęcamy do nabycia informatoraGościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” oraz zniczy „Caritasu” i stroików na groby na Uroczystość Wszystkich Świętych, z których dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Zachęcamy także do składania wypominek – zalecek za zmarłych na listopadową modlitwę różańcową. Prosimy także o rezerwację intencji mszalnych na przyszły rok. Informujemy, że czasopisma katolickie i naszą gazetkę można już nabyć zawsze od piątkowego wieczoru.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”.

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Tradycyjnie w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu.W minionym tygodniu nadal porządkowano obejście, kontynuowano prace przy witrażach oraz innych elementach dekoracji.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy.

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny,  który można ofiarować tylko za zmarłych i  można go uzyskać tylko jeden raz.

Warunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, – odmówić Ojcze nasz, Wierzę; – Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.