Ogłoszenia duszpasterskie od 23 do 30 stycznia

1. Dziś III niedziela zwykła. Liturgia słowa zachęca nas do odpowiedzi na pytanie kim jest dla nas Jezus Chrystus i Jego Ewangelia oraz jak wpływa Ona na nasze codzienne życie.

          Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona na potrzeby Parafii zwłaszcza na ogrzewanie naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać!

2. Przypominamy, że w okresie zimowym od poniedziałku do piątku tylko Msze św. poranne o godz. 8.00.  W piątek po Mszy nowenna do Miłosierdzia Bożego.

3. We wtorek 25 stycznia święto Nawrócenia św. Pawła kończące Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. Przyszła niedziela w naszej Parafii jest niedzielą kolędową, dlatego na wszystkich mszach św. będziemy się modlić za te Rodziny, które zwyczajowo przyjmują kolędę. Jeśli Ktoś z tej okazji składa tradycyjną ofiarę kolędową na potrzeby utrzymania Parafii prosimy o wpisanie nazwiska i adresu ofiarodawcy. Takie ofiary można także przelewać na konto parafialne.

Wszystkich nowych mieszkańców i nowe rodziny naszej Parafii, u których nigdy wcześniej nie było odwiedzin kolędowych bardzo proszę o zgłaszanie się w kancelarii w celu założenia kartoteki parafialnej. Rodziny, które jeszcze nie odebrały swojego zestawu kolędowego,  prosimy o zabranie go dziś i w najbliższym czasie.  Także w przyszłą niedzielę z tej racji o godz. 16.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z naszym chórem „Misericordia” po dyrekcją Pana Organisty.

5. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Dziękujemy Wszystkim, którzy w ubiegłym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.