Ogłoszenia duszpasterskie od 23 do 30 września 2018

1.Dziś XXV niedziela zwykła. Jezus tak jak Apostołom i nam przypomina, że o wielkości człowieka nie decyduje ani władza, ani bogactwo czy pozycja społeczna ale postawa służby względem bliźnich.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na dokończenie budowy kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę serdecznie witamy w naszej wspólnocie ks. Piotra Lewandowskiego pochodzącego z naszej Parafii, a od dwóch lat pracującego na misjach w Boliwii, który wygłosi Słowo Boże. Po mszach św. będzie zbierał ofiary na wsparcie Jego pracy misyjnej. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z ks. Misjonarzem do salki na plebanii, aby bardziej poznać radości i trudności Jego misyjnej posługi.

3. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna dla dzieci na którą zapraszamy wszystkich uczniów naszej parafii, a obowiązkowo wszystkich tegorocznych kandydatów do I-szej komunii św.

4. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

5. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi ks. Marian Krojenka, budowniczy kościoła MB Różańcowej w Zabrzu – Grzybowicach, który będzie także zbierał ofiary na potrzeby tego dzieła.

6. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania informujemy, że pierwsze obowiązkowe spotkanie odbędzie się w I-szy czwartek 4 października. W tym roku szkolnym pierwszym rokiem przygotowania zostanie objęta klasa VI; drugim rokiem – klasa VII szkoły podstawowej, trzecim rokiem klasa  VIII szkoły podstawowej i klasa III gimnazjum, którzy zostaną bierzmowani w roku 2019.

7. Przypominamy, że wszystkie Sakramenty należy przyjmować w swoich parafiach zamieszkania, a jeżeli z różnych przyczyn pragniemy je przyjąć gdzie indziej należy przedłożyć zgodę swojej parafii.

8. Prosimy o rezerwację dziękczynnych intencji mszalnych na rok 2019. (msze za zmarłych będą przyjmowane od października).

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Trwa kolejny etap prac przy wykończeniu obejścia. Z tej racji gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych zajęć !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl