Ogłoszenia duszpasterskie od 23 lutego do 1 marca

1.Dziś VII niedziela zwykła, w którą Pan Jezus zachęca nas do miłości nieprzyjaciół, bo to ona nas przybliża do doskonałości, której źródłem jest sam Bóg. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”.

2. Tradycyjnie w dzisiejszą niedzielę, w poniedziałek i we wtorek przed Środą Popielcową przypadają Dni Eucharystyczne, dlatego od dziś do wtorku rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończymy przed wieczornymi mszami.

3.W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8.00i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy). Na znak naszej pokuty posypujemy głowy popiołem. Kolekta Środy Popielcowej na potrzeby parafii, a po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom naszej Diecezji. Od Środy Popielcowej do Niedzieli Zmartwychwstania obowiązuje czas zakazany dla obchodów weselnych i zabaw.

4. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy na mszę św. wszystkich kandydatów do Sakramentu bierzmowania. Po mszy św. spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.

5. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii).

6. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

7. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

8. W przyszłą niedzielę za zgodą ks. Biskupa po mszach św. przed Kościołem będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na bardzo kosztowne operacje prawej rączki i nóżki Lenki Grządziel, która urodziła się z brakiem kości promieniowej i ze skróconą oraz wygiętą kością łokciową. Operacja da Lence szansę na normalny rozwój i odzyskanie sprawności. Zbiórkę przeprowadzą Rodzice Lenki.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia. Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w tym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Nadal prosimy o wsparcie duchowe i materialne na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele troski o Parafię i świątynię.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl