Ogłoszenia duszpasterskie od 24 do 31 maja

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która jest dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstanie. Jezus powraca do Ojca. Jednocześnie zapewnia nas o swojej obecności w Kościele oraz o tym, że powróci powtórnie na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam również, że nasza ojczyzna jest w niebie. Prośmy dziś Boga, by umacniał naszą nadzieję i stale wskazywał drogę do domu Ojca.

        Kolekta dzisiejsza jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary, także wpłaty na konto parafii w ramach niedzielnej kolekty składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Pozwalają one na bieżące funkcjonowanie parafii.

2. Przypominamy, że dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest przedłużona i obowiązuje aż do odwołania.

3. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe. W tygodniu od poniedziałku do piątku zapraszamy na te nabożeństwa po mszy św. wieczornej, a w soboty, niedziele o godz. 16.15.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w mszach św. w niedzielę. W ławkach należy zajmować miejsca oznaczone. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św., która kończy okres wielkanocny i przez cały tydzień trwa nowenna do Ducha św.

6. Rodziców dzieci I-szo komunijnych informujemy, że zgodnie z zaleceniami naszej diecezji termin pierwszej Komunii świętej został przełożony na sobotę 26 września br. Szczegóły zostaną podane po wakacjach. Z racji sytuacji to rodzina będąca Kościołem domowym powinna przejąć obowiązek kontynuacji przygotowania do uroczystości swoich dzieci poprzez wspólną modlitwę w rodzinie, wyjaśnianie prawd wiary i katechezę domową.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o dalsze funkcjonowanie parafii złożyły już i składają ofiary na jej utrzymanie. To są jedyne środki, które tworzą budżet naszej parafii. Takie ofiary, także za Msze św., można wpłacać na konto parafialne lub wrzucić do skarbonek w przedsionku kościoła.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Wpłaty opatrzone adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac
i zmagania z trudnościami !

Kancelaria parafialna:
w trybie telefonicznym: 32 332 51 51;
mailowym: m_gora@kuria.gliwice.pl