Ogłoszenia duszpasterskie od 25 grudnia 2016 do 1 stycznia 2017

1.Przeżywamy radosne święta Bożego Narodzenia. Ich treścią jest bliskość Boga, dlatego jest powód, aby się radować. Św. Jan Ewangelista zrelacjonował to krótko: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Słowo Boga zamieszkało pośród nas. Bóg okazał ogrom życzliwości. Tak się zbliżył do człowieka, że stał się jednym z nas. Dalej już pójść nie mógł.

Kolekta dzisiejszej Uroczystości jest naszym świątecznym darem na witraże. Za wszystkie z serca złożone ofiary składamy gorące „Bóg Zapłać!”. Dziś o godzinie 16.30 zapraszamy na świąteczne nieszpory kolędowe.

2.Jutro obchodzimy święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedziele. Kolekta tego dnia przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania.3.

3.Od wtorku 27 grudnia rozpoczynamy w naszej Parafii odwiedziny kolędowe według podanego w gablotach i na stronie internetowej planu. Pamiętajmy, że celem odwiedzin kolędowych jest spotkanie rodziny ze swoimi duszpasterzami i omówienie naszych rodzinnych i parafialnych problemów religijnych. Jeśli ktoś składa wtedy dar materialny bardzo proszę o wpisanie nazwiska i adresu w celu parafialnego zaksięgowania pomocnego przy planowaniu naszych prac i rozliczeń. W czasie kolędy za wyjątkiem sobót i świąt msze św. tylko rano wg. podanego porządku.

4.We wtorek przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – po Mszy św. poświęcenie wina.

5.W środę 28 grudnia z racji święta Młodzianków po Mszy św. o godz. 8.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci.

6.W piątek 30 grudnia przypada święto św. Rodziny. Zapraszamy na Mszę św. poranną w intencji Rodzin po której Nowenna do Bożego Miłosierdzia.

7.W sobotę 31 grudnia – ostatni dzień roku 2016 o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynno -błagalną połączoną z nabożeństwem na zakończenie roku ze statystyką naszej Parafii.

8.W przyszłą niedzielę przypada Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

9.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” na dwa tygodnie w cenie 8 zł., i „Małego Gościa” dla dzieci oraz naszych parafialnych kalendarzy.

PODZIĘKOWANIA

Wszystkim Parafianom za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca  płynące „Bóg zapłać !”.
Szczególne podziękowania  kierujemy w  stronę Pań i Panów dbających o czystość i wystrój kościoła.  W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu. Dziękujemy tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego i radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii.„Bóg zapłać” Szafarzom, Panu Kościelnemu, Organiście, Ministrantom, Dzieciom Maryi i Wszystkim Parafianom za czynny udział i świadectwo wiary.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice.

Nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

 Całej Wspólnocie Parafialnej i wszystkim naszym Gościom, radości z przyjęcia Bożego Syna do swego życia, mocy Ducha Świętego, który pomoże nam uwielbiać Boga i zasiewać ziarno pokoju wśród bliskich, oraz wielu darów Bożych życzą  Duszpasterze ks. Marek i ks. Robert