Ogłoszenia duszpasterskie od 26 lipca do 2 sierpnia

1.Przeżywamy XVII niedzielę zwykła w ciągu roku. Za to, co nam przynosi Chrystus warto dać wszystko, co się ma. On bowiem daje pełnię życia, której nikt inny, ani nic innego dać nie może. Obyśmy tak chcieli posiąść Jezusowe królestwo Miłości jak niekiedy chcemy posiąść rzeczy materialne! Dzisiaj w całej naszej Ojczyźnie dziękujemy Panu Bogu jako użytkownicy dróg, posiadacze i kierowcy pojazdów mechanicznych za nasze szczęśliwe podróże. Prosimy, aby Chrystus otoczył błogosławieństwem nas i nasze pojazdy.

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby kościoła i utrzymanie Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś z racji zakończenia Tygodnia św. Krzysztofa pod hasłem: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”, po mszach św. zbiórka do puszek jako wsparcie dla Polskich Misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska „ św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu” oraz błogosławimy kierowców i poświęcamy nasze pojazdy i rozdawane będą okolicznościowe pamiątki do samochodów.

Niech to nasze podziękowanie za szczęśliwe podróże zwłaszcza w tym trudnym czasie pandemii na świecie będzie wyrazem naszej miłości i troski z tymi, którzy są najbardziej bezbronni na świecie, a którym pomagają Polscy Świeccy i Duchowni Misjonarze.

3. Dzisiaj, oraz w niedzielę 2 i 9 sierpnia można uzyskać odpust zupełny tzw. „Porcjunkuli” (od małego kościoła NMP Anielskiej w Asyżu  – tylko jeden raz).

Warunki odpustu: spowiedź i komunia św., nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i  Wierzę”; modlitwa w intencji Ojca św. oraz wykluczenie  przywiązania do grzechu nawet powszedniego (inaczej odpust cząstkowy).

4. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana Tajemnic Różańcowych. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której okazja do Sakramentu Pokuty.

5. Dziś Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Także w tygodniu aż do końca sierpnia obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Kancelaria czynna tylko po mszach św.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113