Ogłoszenia duszpasterskie od 26 lutego do 5 marca

1.Świętujemy dziś VIII niedzielę zwykłą w ciągu roku – ostatnią przed Wielkim Postem – kiedyś zwaną zapustną. Sam Pan Jezus mówiąc o poście, zwalnia swoich uczniów i nas z postu i wzywa do radości. Powodem do radosnego ucztowania jest fakt, że Jezus – Oblubieniec jest z nami. Ale do czasu.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i budowy. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !

2.Tradycyjnie w dzisiejszą niedzielę, w poniedziałek i we wtorek przed Środą Popielcową przypadają Dni Eucharystyczne, dlatego od dziś do wtorku rozpoczniemy adorację Najśw. Sakramentu o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończymy codziennie przed Mszą św. wieczorną.

Pamiętajmy, że adorując przynajmniej przez pół godziny Najświętszy Sakrament, można zyskać odpust zupełny. Wykorzystajmy to i w miarę  możliwości ofiarujmy Panu Bogu chwilę z tego daru, którym jest dla nas czas.

3.W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły tzn. post i abstynencja od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy). Na znak naszej pokuty posypujemy głowy popiołem.

Kolekta na potrzeby budowy, a po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom naszej Diecezji. Od Środy Popielcowej do Niedzieli Zmartwychwstania obowiązuje czas zakazany dla obchodów weselnych i zabaw.

4.W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, I-szy piątek i I-sza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 18.00 obowiązkowa Msza św. młodzieżowa dla uczniów gimnazjum z egzaminem przed bierzmowaniem. (sprawdzanie obecności).

5.W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii). W Niedziele Wielkiego Postu o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

6.W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż, a od godz. 9.oo odwiedziny chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

7.W sobotę o godz. 18.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy do świąt wielkanocnych włącznie mają dostąpić tych godności.

8.W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, naszych parafialnych kalendarzy.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. W sposób szczególny składamy podziękowania za dbałość o czystość kościoła i naszego obejścia. Dziękujemy Panom za pomoc w zamontowaniu kolejnego witraża w prezbiterium. W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

W tym roku również prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Dokumenty do rozliczenia można składać w zakrystii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

Informacje dla narzeczonych – Poradnia Życia Rodzinnego

Narzeczonych, którzy chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na przygotowanie indywidualne w parafialnej poradni życia  rodzinnego. Przygotowanie składa się z trzech comiesięcznych spotkań. Zapisy i kontakt po nr tel: 600190336