Ogłoszenia duszpasterskie od 26 maja do 2 czerwca

  1. Dziś już VI Niedziela Wielkanocna, w którą Pan Jezus kieruje do nas orędzie pokoju, którego tak bardzo na świecie dziś potrzeba, a którego bez Chrystusa świat nam dać nie może. Dziś także przypada dzień matki. Wyrazem naszej wdzięczności niech będzie modlitwa o bł. dla naszych żyjących mam, a dla zmarłych prośba by razem z Maryją cieszyły się radością wieczną.
  2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i budowy. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.
  3. Dziś nabożeństwo majowe o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszach św. wieczornych. Starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tych nabożeństwach.
  4. Od poniedziałku do środy przypadają tzw. Dni Krzyżowe przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, którą obchodzimy za tydzień. Z tej racji po Mszach św. wieczornych nabożeństwa majowe z modlitwą błagalną w intencji rolników, o urodzaje i pogodę z procesją do Krzyża przy kościele.
  5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie dzieciom o tym spotkaniu z Panem Jezusem.
  6. W piątek 31 maja przypada święto Nawiedzenia NMP, od którego rozpoczyna się Nowenna do Ducha św. przed uroczystością Zesłania Ducha św.
  7. W tym tygodniu obchodzimy I-ą sobotę miesiąca. Po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych dla Róż i od godz. 9.00 odwiedziny chorych, których można zgłaszać w zakrystii. To także międzynarodowy Dzień Dziecka, które pragniemy ogarnąć naszą modlitwą.
  8. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.
  9. W przyszłą niedzielę święto Dziękczynienia i dlatego po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy budowie i obejściu.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl