Ogłoszenia duszpasterskie od 26 marca do 2 kwietnia

1.Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu  nazywana niedzielą radości „Laetare”. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Papież poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i budowy. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”

2. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, które w tym roku głosi nasz wikariusz ks. Robert.

3. Informujemy rodziców dzieci I-szo komunijnych, że w tym tygodniu w salce na probostwie odbędą się kolejne przymiarki strojów:  dla chłopców – we wtorek 28 marca od godz. 17.00 do 18.30; dla dziewczyn – w czwartek 30 marca od godz. 17.00 do 18.30. W środę o godz. 18.00 Msza św. szkolna.

4.W czwartek zapraszamy na Mszę św. wieczorną tegorocznych bierzmowańców. Otrzymają świadectwa – pamiątki Bierzmowania.

5. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za zmarłych w zakrystii). W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia z oddaniem czci relikwiom św. Faustyny.

6.W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty. To I-sza sobota miesiąca, dlatego po mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana Tajemnic Różańcowych. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą  w sobotę przed Niedzielą Palmową 8 kwietnia.

7.Od przyszłej V-tej niedzieli Wielkiego Postu przeżywać będziemy nasze tegoroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne oraz rekolekcje szkolne dla dzieci, które poprowadzi O. Hadrian Beck Franciszkanin z Zabrza. Szczegółowy plan rekolekcji zostanie podany za tydzień.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież na dwutygodniowy letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem w terminie od 23 lipca do 5 sierpnia. Zakwaterowanie – pokoje 3, 4, 6 osobowe z węzłem sanitarnym. W programie Msza św., wspólne modlitwy, wycieczki do Świnoujścia i Międzyzdrojów, wycieczki rowerowe i inne atrakcje, pełne wyżywienie (4 posiłki), opieka wykwalifikowanej kadry, pielęgniarki, lekarza i ratowników. Całkowity koszt z transportem i ubezpieczeniem 1550 zł. Zgłoszenia z wpłatą zaliczki 500 zł w Zakrystii . Szczegóły na plakacie.

9.Zachęcamy do nabycia naszego informatora parafialnego, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, świątecznych kartek i wielkanocnych świec „Caritasu”.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. W sposób szczególny składamy podziękowania za dbałość o czystość kościoła i naszego obejścia. W piątek prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła. Dziękujemy ofiarodawcom „Tytek miłosierdzia” za dary dla najuboższych.

W tym roku również prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Dokumenty do rozliczenia można składać w zakrystii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

Informacje dla narzeczonych – Poradnia Życia Rodzinnego

Narzeczonych, którzy chcą zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zapraszamy na przygotowanie indywidualne w parafialnej poradni życia  rodzinnego. Przygotowanie składa się z trzech comiesięcznych spotkań. Zapisy i kontakt po nr tel: 60019033