Ogłoszenia duszpasterskie od 26 stycznia do 2 lutego

1.Dziś III niedziela zwykła w ciągu roku. Liturgia słowa zachęca nas do nawrócenia czyli do przemiany naszego codziennego życia. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” Dlaczego mamy się nawracać, dlaczego przewracać, zmieniać całkowicie swoje życie? Bo „czas się wypełnił i przybliżyło się Królestwo Boże”. Bo „czas jest krótki „ i „przemija postać tego świata”.

2. Dziś Słowo Boże głosi ks. Marian Krojenka, budowniczy kościoła MB Różańcowej w Zabrzu – Grzybowicach, który zbiera ofiary na potrzeby tego dzieła. Serdecznie Go witamy.

3. Dziś kończą się ferie zimowe w naszym województwie, dlatego od poniedziałku wznawiamy odwiedziny kolędowe wg podanego planu. Kolęda dodatkowa dla tych, którzy w wyznaczonym terminie nie mogli przyjąć kapłana, w niedzielę 9 lutego – zgłoszenia w zakrystii. Z tej racji Msze św. w dni powszednie tylko o godz. 8.00 rano i kancelaria czynna tylko po mszach św. porannych.

4. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Prosimy o ich zgłaszanie w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie Mszy św. poświęcamy świece – gromnice. Po Mszach św. zgodnie z instrukcją Episkopatu zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby Sióstr Klauzurowych w Polsce.

6. Zachęcamy do nabycia naszego informatora, „Gościa Niedzielnego”, a także kalendarzy parafialnych.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

„Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Nadal prosimy o wsparcie duchowe i materialne na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele troski o Parafię i świątynię.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl