Ogłoszenia Duszpasterskie od 27 grudnia 2015 do 3 stycznia 2016

1. Dziś niedziela św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiejsza liturgia ukazuje nam wzór świętej Rodziny, abyśmy wpatrując się w Nią, umieli kształtować nasze życie rodzinne.
Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby budowy naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”.

2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory kolędowe.

3. Od dziś rozpoczynamy odwiedziny kolędowe według podanego planu. Z tego względu w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. tylko rano o godz. 8.00. Pamiętajmy, że celem odwiedzin kolędowych jest spotkanie rodziny ze swoimi duszpasterzami i omówienie naszych rodzinnych i parafialnych problemów religijnych. Jeśli ktoś składa wtedy dar materialny bardzo proszę o wpisanie nazwiska i adresu w celu parafialnego zaksięgowania pomocnego przy planowaniu naszych prac i rozliczeń.

4. W poniedziałek 28 grudnia z racji święta Młodzianków po Mszy św. o godz. 8.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci.

5. W czwartek 31 grudnia – ostatni dzień roku 2015 o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynno-błagalną połączoną z nabożeństwem na zakończenie roku ze statystyką naszej Parafii.

6. Informujemy Parafian i Gości, że decyzją Rady Parafialnej od 1 stycznia rozpoczynając Msze św. w niedziele i święta, oraz Msze św. wigilijne w soboty będą odprawiane o godz. 17.00.

7. W piątek 1 stycznia obchodzimy Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze św. jak w niedzielę według nowego porządku, tzn. msza św. wieczorna o godz. 17.00.

8. W I-szą sobotę 2 stycznia zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

9. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z naszym Parafialnym Chórem „Misericordia” pod kierunkiem Pana Adama Żaaka.

10. Zachęcamy do nabycia informatora. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016. Wszystkie informacje także na: www.milosierdziegliwice.pl.

Podziękowania i prośba o pomoc w pracach


        Wszystkim Parafianom za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać !”. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pań i Panów dbających o czystość i wystrój kościoła, gablotek oraz Panów za pomoc na budowie.

Dziękujemy tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego i radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii. „Bóg zapłać” ks. Wikarym, Szafarzom, Panu Kościelnemu, Organiście, Ministrantom, Dzieciom Maryi i Wszystkim Parafianom za czynny udział i świadectwo naszej wiary.

Nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.

          Ze względów ekonomicznych wstrzymane zostaną nasze prace przy budowie, (aż do spłacenia naszych należności dla kilku firm za wykonane prace) oraz w celu gromadzenia środków na zapłatę rachunków za ogrzewanie.