Ogłoszenia duszpasterskie od 27 marca do 3 kwietnia 2016 r

1. Dziś Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc – święto świąt chrześcijańskich, święto największego wydarzenia w historii zbawienia ludzkości.

Kolekta dzisiejsza jest naszym świątecznym darem na budowę nowego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne – III dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek i która zakończy się w sobotę przed Świętem Miłosierdzia.

2. Jutro II Dzień Świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg porządku niedzielnego. Po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na KUL. O godz. 16.30 zapraszamy na Nieszpory – IV dzień Nowenny do Mił. Bożego.

3. We wtorek i w środę ze względu na kapłański „Emaus” oraz konwent wielkanocny nie będzie Mszy św. wieczornej. W środę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 do Parafii św. Bartłomieja.

4. W przyszłą niedzielę 3 kwietnia obchodzimy nasz Odpust Parafialny ku Czci Bożego Miłosierdzia. Uroczyste obchody rozpoczniemy już w wigilijną sobotę Mszą św. o godz. 17.00 bez kazania, po której odprawimy nieszpory maryjne z okazji dodania do Litanii Loretańskiej wezwania „Matki Miłosierdzia”, którym będzie przewodniczył ks. Bp Senior Jan Wieczorek.

Słowo Boże w niedzielę odpustową wygłosi O. Mateusz Smolarczyk z Zabrza. Sumie odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Bp Senior Jan Wieczorek.

O godz. 15.00 Nieszpory Odpustowe. Po Mszach zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas”. Gorąco zachęcamy Parafian i Gości do uczestnictwa w tych uroczystościach Roku Jubileuszowego w naszej Parafii.

5. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. Informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Dziękujemy: Kapłanom, Panu Organiście i Kościelnemu, Szafarzom, Ministrantom, Dzieciom Maryi, zespołowi „Caritas”, Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój oraz za pomoc w pracach przy budowie.

W sobotę po mszy św. porannej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.

Przez cały tydzień po Mszach porannych można skorzystać z możliwości pomocy w złożeniu zeznania podatkowego. Należy przynieść ubiegłoroczne zeznanie oraz dokumenty uprawniające do wszelkich ulg.