Ogłoszenia duszpasterskie od 27 marca do 3 kwietnia

1.Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana niedzielą radości „Laetare”. W tradycji rzymskiej jest to „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami zakwitających róż, a Papież poświęcał złotą różę, którą ofiarował osobie zasłużonej dla Kościoła.
Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Parafii zwłaszcza na opłacenie rachunków za media. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną połączoną z Drogą Krzyżową. Rodziców prosimy o przypomnienie swoim dzieciom o tym spotkaniu.

4. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ofiarowane za nas i za naszych zmarłych. (Prosimy o składanie wypominek za ++ w zakrystii).

5. W tym tygodniu przypada: I-szy piątek i sobota miesiąca. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych bo z racji świąt chorych odwiedzimy 9 kwietnia w sobotę przed Niedzielą Palmową.

6. W sobotę o godz. 9.00 pierwsza spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i omówienie spraw organizacyjnych z rodzicami. Obecność obowiązkowa. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty.

7. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy tegoroczne Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi ks. Józef Bobeł Misjonarz Świętej Rodziny z Ciechocinka. Szczegółowy plan rekolekcji zostanie podany za tydzień.

8. W zakrystii do nabycia „Gość Niedzielny”, „ Mały Gość” dla dzieci oraz kolejny numer „Gościa Extra” w cenie 10 zł poświęcony stygmatykowi świętemu Ojcu Pio oraz świąteczne kartki. U Pań zespołu „Caritasu” można nabyć tradycyjne świece paschalne.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” Wszystkim, którzy z troski o funkcjonowanie parafii składają ofiary na jej utrzymanie, a wpłacane na konto parafialne i opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku. Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Jak w poprzednich latach  również i w tym roku bardzo prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: mb_gliwice@kuria.gliwice.pl