Ogłoszenia duszpasterskie od 27 września do 4 października

1.Dziś XXVI niedziela zwykła w ciągu roku. Ewangelia zachęca nas do refleksji nad ludzką słownością. Człowiek jest albo słowny i wtedy dotrzymuje słowa danego ludziom i Bogu, albo niesłowny a wówczas zawodzi zarówno ludzi, jak i Boga.

2. W dzisiejszą niedzielę, obchodzoną jako Dzień Migrantów i Uchodźców, po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla tysięcy uchodźców, zwłaszcza sierot i małoletnich z obozu Moria na wyspie Lesbos, po pożarze obozu i koczowiska, wskutek którego ich los jest dramatyczny.

3. Od czwartku 1 października przez cały miesiąc zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w tygodniu przed mszą św. wieczorną o godz. 17.15, a w soboty i niedziele o godz. 16.15.

4. W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty i do udziału w okolicznościowych nabożeństwach.

5. W sobotę po nabożeństwie do Niepokalanego Serca Maryi zmiana Tajemnic Różańcowych. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych Parafian. Prosimy ich najbliższych i sąsiadów o zgłoszenie chorych w zakrystii.

6. Informujemy tegorocznych kandydatów do bierzmowania, że w czwartek 15 października o godz. 18.00 Ks. Bp Jan Kopiec udzieli tego Sakramentu. Obowiązkowe spotkanie dla kandydatów w poniedziałek 12.X. o godz. 17.00 i we wtorek 13.X. o godz. 18.00.

7. Rodziców przyszłorocznych dzieci komunijnych informujemy, że pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 7 października o godz. 18.00. W czasie mszy św. zostaną poświęcone i rozdane różańce dla dzieci, a po mszy spotkanie informacyjne związane z terminem i organizacją I-szej komunii w roku 2021. Obecność dzieci i jednego z rodziców obowiązkowa. Przynosimy odebrane zgłoszenia i potwierdzenia aktu chrztu dzieci.

8. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

9. W przyszłą niedzielę Słowo Boże wygłosi Diecezjalny Duszpasterz młodzieży ks. Marcin Paś, który po mszach przeprowadzi zbiórkę do puszek na potrzeby duszpasterstwa młodzieżowego.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Wyrażamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim osobom i rodzinom, którzy z troski o funkcjonowanie parafii złożyły i składają ofiary na jej utrzymanie. Takie ofiary, można wpłacać na konto parafialne, a opisane adnotacją „darowizna na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia od podatku.

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!

Kancelaria parafialna czynna po mszach św.