Ogłoszenia duszpasterskie od 28 lipca do 4 sierpnia

1.Dziś świętujemy XVII niedzielę zwykłą w ciągu roku. W czasie wakacji i urlopów Pan Jezus uczy nas, jak swoich uczniów modlitwy. Pamiętajmy o niej zwłaszcza teraz, kiedy mamy więcej czasu, aby odnowić nie tylko nasze siły fizyczne, ale aby także przeżyć naszą odnowę duchową. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Parafii  i dokończenia budowy. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. Dzisiaj po Mszach z racji zakończenia Tygodnia św. Krzysztofa pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”, po mszach św. zbiórka do puszek jako wsparcie dla Polskich Misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska „ św. Krzysztof – podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu” oraz będziemy błogosławić kierowców, poświęcać nasze pojazdy i rozdawane będą okolicznościowe pamiątki do samochodów.

3. Przypominamy, że obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. W tygodniu wg. podanego planu, a w niedziele Msza św. wieczorna o godz. 20.00.

4. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Po mszach św. zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych
z rejonu ks. Proboszcza, a w sobotę od godz. 9.oo odwiedziny chorych z rejonu ks. Roberta.

5. W sobotę od godz. 16.00 do 16.50 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

6. Zapraszamy do udziału w XXVI pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, która rozpocznie się 15 sierpnia (w czwartek) o godz. 8.00 w kościele katedralnym. Zakończenie pielgrzymki dnia 17 sierpnia (w sobotę) Eucharystią na Jasnej Górze o godz. 15.00. Zapisy do „grupy niebieskiej” będą prowadzone od 2 sierpnia w parafii Chrystusa Króla w godzinach pracy kancelarii. Spotkanie organizacyjne wraz z możliwością zapisu odbędzie się w tamtejszym domu parafialnym w poniedziałek 12 sierpnia o godz. 19.00.

7. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy  za dbałość o czystość i wystrój naszego kościoła oraz za pomoc w pracach przy naszej budowie i obejściu.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i wakacyjnego odpoczynku!

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl