Ogłoszenia duszpasterskie od 28 marca do 4 kwietnia

1.Dziś Niedziela Palmowa, którą rozpoczynamy uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy poświęcamy gałązki palm.

2. Dziś po mszach św. zbiórka do puszek na wsparcie naszej Służby Liturgicznej Ołtarza Ministrantów i Marianek. O godz. 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale z ostatnim kazaniem pasyjnym w czasie których będzie zbierana kolekta przeznaczona na świąteczny wystrój i kwiaty do Bożego Grobu.

3. Prosimy Parafian, skorzystanie z Sakramentu Pokuty do środy. Okazja codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. W dni Triduum według podanego porządku.

4. Zachęcamy do uczestnictwa w Ceremoniach Triduum Paschalnego, które sprawowane będą w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 19.00. Ponieważ podczas Adoracji Krzyża tylko kapłani mogą dokonać oddania czci przez pocałunek. (Wierni nie mogą całować krzyża), prosimy, aby każdy przyniósł swój własny mały krzyż do ucałowania, albo przynajmniej różaniec. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Zaleca się zachowanie postu w Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej. Kancelaria od czwartku nieczynna.

5. W Wielką Sobotę Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec, gdyż odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne. Podobnie jak w roku ubiegłym, także w tym roku nie będzie tradycyjnego błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Prosimy, aby Wierni sami odmówili modlitwę błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym wg. proponowanej na dostępnych w przedsionku kościoła lub stronie internetowej informacjach.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła oraz obejścia. „Bóg zapłać” za modlitwy, prace i składane ofiary materialne, które można wpłacać na konto parafialne z opisem „darowizna na cele kultu religijnego” dającym możliwość odliczenia od podatku. W naszej kancelarii istnieje także możliwość składania ofiar i wpłat drogą elektroniczną.
Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113

Również w tym roku prosimy o przekazanie 1% podatku na parafię. 
Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Bóg Miłosierny niech nas prowadzi w całym Wielkim Tygodniu!

tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św. email: m_gora@kuria.gliwice.pl