Ogłoszenia duszpasterskie od 28 października od 4 listopada

1.Dziś w XXX niedziela zwykłą obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jak niewidomy Bartymeusz z dzisiejszej Ewangelii prośmy Chrystusa o łaskę przejrzenia i dostrzegania nie tylko świata, ale i miejsca na okazanie miłości poprzez pomoc i dar modlitwy naszym bliźnim, szczególnie prześladowanym za wiarę w Pakistanie.

Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na dokończenie budowy kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec po Mszach św. wieczornych.

3. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, której obchody rozpoczniemy już mszą św. wigilijną w środę o godz. 18.00. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego.W tym dniu o godz. 14.oo zapraszamy na Nabożeństwo za zmarłych odprawiane na Cmentarzu Parafialnym przy ul. św. Wojciecha.

4. W piątek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. za zmarłych zalecanych w naszej Parafii odprawione będą o godz. 8.00 i 18.00, a różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy od 2 do 8 listopada wg podanego porządku. Zalecki – wypominki za zmarłych prosimy składać w zakrystii.

5. W tym tygodniu przypada I-sza sobota miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedziny chorych Parafian, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W sobotę od godz. 16.00 okazja do Sakramentu Pokuty, a o godz. 16.15 różaniec za zmarłych zalecanych.

7. W przyszłą niedzielę 4 listopada z racji dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski po Mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na Kościół w potrzebie, tym razem na doświadczanych prześladowaniami chrześcijan w Pakistanie.

8. Także w przyszłą niedzielę 4 listopada, z okazji zakończenie I Synodu Diecezji Gliwickiej, o godz. 12.30 w kościele katedralnym Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Gliwickiego Jana Kopca.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za wszystkie prace dla Parafii i za dbałość o czystość i wystrój kościoła. Aby jak najszybciej zakończyć nasze prace przy obejściu gorąco apelujemy o wsparcie duchowe i materialne wg własnych możliwości w tym naszym dziele budowy kościoła.

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych i można go uzyskać tylko jeden raz w dniu.
Warunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, odmówić Ojcze nasz, Wierzę; Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i zajęć !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
email: m_gora@kuria.gliwice.pl