Ogłoszenia duszpasterskie od 28 sierpnia do 4 września 2016

1. Dziś świętujemy już XXII niedzielą zwykłą w ciągu roku, ostatnią w czasie tegorocznych wakacji letnich. Liturgia Słowa podaje nam rozważanie o pokorze, tym bardziej potrzebnej, im mniej ta cnota jest rozumiana i praktykowana. Jak pokora przyciąga miłość, tak pycha ją odrzuca; pysznych nikt nie lubi. Prośmy więc dla siebie o łaskę prawdziwej pokory, która zbliża ku Bogu i do bliźnich.

Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby budowy kościoła. Za wszelką pomoc i życzliwość składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”.

2. Dekretem ks. Biskupa z dniem 23 sierpnia w naszej Parafii rozpoczął posługę wikariuszowską ks. Robert Maszczyk, którego serdecznie witamy.

3. W dzisiejszą niedzielę już po raz ostatni Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Od środy wracamy do naszego normalnego porządku Mszy św. W tygodniu codziennie Msza św. rano i wieczorem, a w niedziele Msza św. wieczorna o 17.00.

4. W czwartek 1 września o godz. 8.30 zapraszamy uczniów i wychowawców na Mszę św. z okazji nowego Roku Szkolno-katechetycznego, w czasie której udzielimy błogosławieństwa wszystkim tegorocznym pierwszoklasistom. Przedtem od godz. 8.00 okazja do spowiedzi św. dla dzieci.

5. W tym tygodniu przypadają: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakr. Pokuty i oraz do udziału w nabożeństwach okolicznościowych, a w sobotę odwiedzimy naszych chorych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W piątek w czasie Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć ks. Biskupa, który udzieli błogosławieństwa naszemu Parafianinowi ks. Piotrowi Lewandowskiemu na czas posługi misyjnej w Boliwii. W czasie tej Eucharystii będziemy także dziękować Panu Bogu za dar naszej Parafii w 14 rocznicę jej powstania. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.

7. Informujemy Parafian, że od września cotygodniowa msza św. szkolna dla dzieci, będzie zawsze w środy o godz. 7.30. (nie będzie mszy św. o godz. 8.00).

8. Także od września w soboty od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której będzie okazja do Sakramentu Pokuty. (NIE BĘDZIE OKAZJI DO SPOWIEDZI św. W NIEDZIELE)

9. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. Zachęcamy do rezerwacji intencji mszalnych do końca tego roku oraz intencji dziękczynnych na rok 2017. (msze za zmarłych będą przyjmowane od października).

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary składamy gorące „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. W tym tygodniu w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć

  1. Adam Mrzyglod (zam. Gliwice) i Agata Granieczny (zam. Gliwice) (zap. 2).
  2. Michał Krok (zam. Gliwice) i Marta Zając (zam. Ornontowice) (zap. 1)