Ogłoszenia duszpasterskie od 28 stycznia do 4 lutego 2018

1. Świętujemy dziś czwartą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Wiemy o tym, że Eucharystia to spotkanie z Bogiem, wspólne oddawanie Mu chwały, karmienie się Jego słowem i Ciałem, braterska uczta, bezkrwawa ofiara Chrystusa. Ale co te określenia znaczą dla nas? Czy wierzymy, że Bóg zasługuje na to, by wychwalać Go z całej duszy, słuchać tego, co ma nam do powiedzenia, uszanować Go w naszych bliźnich? Czy chcemy troszczyć się o Jego sprawy, abyśmy byli święci i ciałem, i duchem? Obyśmy dzisiaj usłyszeli Jego głos i zechcieli Mu odpowiedzieć.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii i budowy. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać!” .

2. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy Seniorów naszej Parafii, a po niej spotkanie kolędowe w salce na probostwie.

3. Od poniedziałku rozpoczynają się tegoroczne ferie zimowe. Z tej racji przez najbliższe dwa tygodnie wakacyjny porządek Mszy św. w tygodniu wg podanego planu, od poniedziałku do czwartku msze św. rano o godz. 8.00, a w piątek o godz. 18.00 z nowenną do Bożego Miłosierdzia.

4. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek i I-sza sobota miesiąca. Po mszach św. zapraszamy na okolicznościowe nabożeństwa.

5. W piątek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszę św. zapraszamy o godz. 18.oo w czasie której poświęcamy świece-gromnice. Kolekta tego święta przeznaczona jest na potrzeby Sióstr Klauzurowych w Polsce.

6. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi ze zmianą Tajemnic różańcowych dla Róż, a od godz. 9.oo odwiedziny chorych i starszych Parafian, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

7. W sobotę wspomnienie św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Po Mszach Błogosławieństwo św. Błażeja.

8. Zapraszamy dzieci i młodzież na letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą w terminie od 24 czerwca do 7 lipca br. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii oraz w szkole u katechetów. Szczegóły na stronie internetowej www.kolonieletnie.eu oraz na plakacie.

9. Informujemy Pielgrzymów do Ziemi Świętej, że wyjazd będzie w sobotę 3 lutego o godz. 20.00 z parkingu przed kościołem, a powrót w niedzielę 11 lutego około godz. 21.00.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia, szczególnie za odśnieżanie w czasie opadów śniegu.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii. Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła, tym bardziej, że pozostajemy w obowiązku spłaty za obejście.