Ogłoszenia Duszpasterskie od 29 listopada do 6 grudnia

1. Dziś już pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy także nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania. Pan wzywa nas, abyśmy zatrzymali się w zabieganiu wokół codziennych spraw i otworzyli się na Niego.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczoną na potrzeby budowy naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”. Ks. Robert głosi kazania i zbiera ofiary w Parafii Wniebowzięcia NMP w Gliwicach na Kozielskiej. Pamiętajmy w modlitwach o Tych, którzy wspierają to nasze dzieło.

2. Zgodnie z zapowiedzią dziś po Mszach św. zbiórka do puszek „Caritas” przeznaczona na zorganizowanie upominków świątecznych dla dzieci i chorych. O godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe z poświęceniem opłatków, świec, wieńców adwentowych i lampionów.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy „Roraty” – codziennie do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorosłych. Prosimy o przynoszenie świec i lampionów. W soboty wieczorem Msza św. niedzielna bez zmian o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do sakramentu pokuty i do uczestnictwa w nabożeństwach.

5. W piątek z okazji wspomnienia św. Barbary – Patronki Górników o godz. 8.00 Msza św. w intencji górników, emerytów i rencistów oraz ich rodzin.

6. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i zmiana Tajemnic Różańcowych. Z racji świąt odwiedziny chorych i starszych Parafian zostają przesunięte na sobotę 19 grudnia br. Zgłoszenia w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Także w przyszłą niedzielę (wzorem ubiegłych lat) popołudniu od godz.14.00 nasze Marianki i Ministranci przejdą po rodzinach naszej Parafii oferując poświęcone opłatki wigilijne za dobrowolne ofiary z których zostaną zorganizowane wakacyjne wyjazdy dla Służby liturgicznej.

8. Tradycyjnie chcemy w naszej Parafii przeprowadzić akcję pt: „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Na drzewku miłości w niedzielę 6 grudnia będą umieszczone listki w kształcie serduszek z imionami konkretnych osób, którym możemy bezinteresownie i anonimowo pomóc (przygotować jakąś paczkę np.: zabawkę, słodycze, artykuły spożywcze itp.). Przygotowane paczki z przyczepionym serduszkiem prosimy składać w zakrystii do niedzieli 13 grudnia. Przed świętami zespół „Caritasu” i młodzież rozdają je potrzebującym.

9. Zachęcamy do nabycia informatora „Gościa Niedzielnego”, i „Małego Gościa” roratnich lampionów dla dzieci, różnych kalendarzy, wigilijnych opłatków i świątecznych kartek. Można rezerwować także wszystkie Msze św. na rok 2016.

Podziękowania i prośba o pomoc w pracach

Bóg zapłać” za pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła, za prace przy budowie.

Od poniedziałku prosimy o pomoc w pracach na placu budowy, a w piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła. W poniedziałek po Mszy św. porannej prosimy mężczyzn o pomoc w wniesieniu części organowych na drugi chór kościoła.

Jeżeli Pan Bóg pozwoli to w środę i czwartek planujemy zawiesić i uruchomić dzwony, aby mogły obwieścić początek Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, który w naszej Parafii zostanie zainaugurowany w III niedzielę Adwentu 13 grudnia br. Z tej racji nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.