Ogłoszenia duszpasterskie od 29 października do 5 listopada

1.Dziś już XXX niedziela zwykła w ciągu roku. Liturgia słowa uwydatnia dzisiaj wielkie przykazanie miłości Boga i bliźniego. Zbawcze dzieło Chrystusa jest właśnie wyrazem miłości względem Ojca i względem ludzi. Chrześcijanin powinien iść tą samą drogą; nie może więc oddzielać miłości bliźniego od miłości Boga. Doskonałą syntezę podaje św. Jan: „Jeśliby ktoś mówił: miłuję Boga, a brata swego nienawidził, jest kłamcą, albowiem kto nie miłuje brata swego, którego widzi, nie może miłować Boga, którego nie widzi.”

Kolekta dzisiejszej niedzieli jest naszym darem na potrzeby Parafii i budowy. Za wszystkie ofiary składamy „Bóg zapłać”.

2. Dziś o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe. W tygodniu różaniec po Mszach św. wieczornych.

3. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, której obchody rozpoczniemy już mszą św. wigilijną we wtorek o godz. 18.00. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego. O godz. 14.oo zapraszamy na Nabożeństwo różańcowe za zmarłych odprawiane na Cmentarzu św. Wojciecha.

4. W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. za zmarłych zalecanych w naszej Parafii odprawione będą o godz. 8.00 i 18.00, a różaniec za zmarłych zalecanych odmawiamy od 2 do 7 listopada br. (w tygodniu po mszach wieczornych, a w sobotę i niedzielę o 16.15). Zalecki, wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.

5. W tym tygodniu przypadają: I-szy piątek i sobota miesiąca. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych i od godz. 9.00 odwiedziny chorych Parafian, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

6. W sobotę od godz. 16.00 adoracja Najś. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.

7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 3 do 10 lutego 2018. Szczegółowy program, informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.

8. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz do zakupu zniczy „Caritasu” na Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy także o rezerwację intencji mszalnych na przyszły rok.

PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła i za prace na rzecz Parafii. W minionym tygodniu kontynuowano prace przy obejściu kościoła podzielone na trzy etapy realizacji (ze względu na wysokie koszty). Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła.

ODPUSTY ZA ZMARŁYCH

Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i przez cały Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za zmarłych i można go uzyskać tylko jeden raz w dniu.

Warunki odpustu: – nawiedzenie kościoła, – odmówić Ojcze nasz, Wierzę; – Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten jest zupełny w dniach od 1 do 8 listopada, a w inne dni roku jest cząstkowy.

Szczęść Boże na cały tydzień !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl