Ogłoszenia duszpasterskie od 29 stycznia do 5 lutego

1.Przeżywamy dziś czwartą niedzielę zwykłą w ciągu roku. Pokora, duchowe ubóstwo i radość znoszenia prześladowań to znaki posiadania królestwa niebieskiego o których mówi nam dziś Chrystus. Ci, którzy ich nie posiadają, muszą sobie sami zapewniać bogactwa i zdobywać uznanie w oczach świata, bo nie wierzą dobroci i szczodrobliwości Boga. Chlubą ubogich w duchu jest sam Bóg, ich największe bogactwo i ostateczna nagroda.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !

2.Po przerwie feryjnej od poniedziałku wracamy do normalnego porządku nabożeństw. Wznawiamy także odwiedziny kolędowe wg podanego planu. Kolęda dodatkowa 11 i 12 lutego – zapisy w zakrystii. Z tej racji w tym tygodniu kancelaria czynna tylko po mszach św. porannych.

3.W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na swoją Mszę św. szkolną.

4.W czwartek obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego zwane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na Msze św. z poświęceniem gromnic zapraszamy o godz. 8.00 i 18.00. Kolekta tego święta przeznaczona jest na potrzeby Sióstr Klauzurowych w Polsce.

5.W piątek przypada wspomnienie św. Błażeja, orędownika i opiekuna wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Po Mszach św. udzielane będzie błogosławieństwo św. Błażeja. Zapraszamy do udziału w Eucharystii i przyjęcia błogosławieństwa.

6.W sobotę po Mszy św. porannej zmiana Tajemnic różańcowych, a od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych, których prosimy zgłaszać w zakrystii.

7.Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci, naszych parafialnych kalendarzy.

PODZIĘKOWANIA

Bóg zapłać” wszystkim za wszelką pomoc: za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne. W sposób szczególny składamy podziękowanie za sprzątanie kościoła oraz za pomoc w utrzymaniu naszego obejścia zwłaszcza w czasie opadów śniegu.W piątek o godz. 14.00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w tym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

 

Wszystkich Parafian nadal prosimy o wszelkie formy wsparcia duchowego i materialnego na miarę możliwości w tym naszym wspólnym dziele budowy kościoła, a za okazaną życzliwość składamy serdeczne podziękowania.