Ogłoszenia duszpasterskie od 3 do 10 czerwca 2018

1.W dzisiejszą niedzielę uczy nas Chrystus szacunku dla Dnia Pańskiego, który jest dany dla dobra naszego i naszych rodzin. Sensem świętowania szabatu, a my dziś powiemy niedzieli, jest miłość. Miłosierdzie, które czynimy, zawsze podoba się Bogu dlatego nie wahajmy się okazywać w tym dniu życzliwości i pomocy.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii i dokończenie prac przy obejściu kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto Dziękczynienia i dlatego po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z procesją teoforyczną. Przez cały miesiąc czerwiec będziemy po mszach św. wg podanego planu odmawiać litanię do NSPJ.

4. We wtorek o godz. 6.30 msza św. dla pielgrzymów wyjeżdżających do Sanktuariów w Bieszczadach.

5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na swoją Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie im o tym spotkaniu. Na tę mszę św. tym razem zapraszamy także uczniów klas VII – kandydatów do bierzmowania, którzy po tej mszy mają obowiązkowe spotkanie przygotowawcze.

6. W tym tygodniu obchodzimy I-szy czwartek miesiąca. Po mszy św. wieczornej nabożeństwo powołaniowe połączone z procesją teoforyczną na zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu poświęcamy wianki i zioła.

7. W piątek 8 czerwca przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie ma piątkowego postu od pokarmów mięsnych

8. W sobotę 8 czerwca przypada Uroczystość Niepokalanego serca NMP, dlatego po mszy porannej nabożeństwo przebłagalne do Niep. Serca Maryi. Od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

9. Rodziców dzieci zapisanych na letni wypoczynek w Łukęcinie prosimy o dostarczenie kart kolonijnych i dopłatę należności.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy za liczny udział i wyznanie naszej wiary w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie czterech ołtarzy, wystrój mieszkań i domów.

Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła. W najbliższym czasie planujemy rozpocząć kolejny etap prac przy wykończeniu parkingów, oświetlenia zewnętrznego kościoła, amfiteatru i innej tzw. „małej architektury”.

Szczęść Boże na cały tydzień naszych prac i nauki!