Ogłoszenia duszpasterskie od 3 do 10 grudnia

1.Dziś już pierwsza Niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy także nowy Rok Liturgiczny. Adwent to czas oczekiwania. Pan wzywa nas, abyśmy zatrzymali się w zabieganiu wokół codziennych spraw i otworzyli się na Niego.

  Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczoną na potrzeby Parafii i budowy. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać !”.

2. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo adwentowe z poświęceniem opłatków, świec, wieńców adwentowych i lampionów. O godz. 18.00 spotkanie organizacyjne dla Pielgrzymów do Ziemi Świętej.

3. Także dzisiaj w ramach akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” na drzewku miłości umieszczone są serduszka z imionami osób, którym możemy bezinteresownie i anonimowo przygotować paczkę np.: zabawkę, słodycze, artykuły spożywcze itp.  Przygotowane paczki z serduszkiem prosimy składać w zakrystii do przyszłej niedzieli 10 grudnia. Przed świętami zespół „Caritasu” rozda je obdarowanym.

4. W poniedziałek z okazji wspomnienia św. Barbary Patronki Górników o godz. 8.00 Msza św. w intencji górników, emerytów i rencistów oraz ich rodzin.

5. W środę w czasie mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie i rozdanie medalików dla dzieci I-szo komunijnych.

6. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca. Po Mszy św. porannej nabożeństwo powołaniowe.

7. W piątek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy w tym dniu do uczestniczenia we Mszy św. o godz. 8.00 lub 18.00.

8. W sobotę od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czasie której jest okazja do Sakramentu Pokuty.

9. W sobotę po Mszy św. o godz.18.00 nauka przed chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy do lutego roku 2018 włącznie mają dostąpić tych godności.

10. W przyszłą niedzielę zgodnie z instrukcją Episkopatu Polski po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

11. Także w przyszłą niedzielę (wzorem ubiegłych lat) od godz.14.00 nasze Marianki i Ministranci przejdą po rodzinach naszej Parafii oferując poświęcone opłatki wigilijne za dobrowolne ofiary z których zostaną zorganizowane wakacyjne wyjazdy dla Służby liturgicznej.

12. Przypominamy, że z racji świąt odwiedziny chorych i starszych Parafian odbędą się sobotę 16 grudnia br. Zgłoszenia w zakrystii.

13. Zapraszamy dzieci i młodzież na dwutygodniowy letni wypoczynek w Łukęcinie nad morzem z ks. Robertem i Siostrą Jozuelą w terminie od 23 czerwca do 7 lipca 2018 roku. Zgłoszenia i zapisy oraz wpłata zaliczki w wysokości 150 zł do końca roku. Szczegóły na stronie internetowej www.kolonieletnie.eu oraz na plakacie.

14. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”. Można także zakupić lampiony roratnie dla dzieci, nasze parafialne kalendarze na przyszły rok, opłatki, świąteczne kartki.

  PODZIĘKOWANIA

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”.
Dziękujemy Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła. W minionym tygodniu kontynuowano prace przy obejściu kościoła.

Pierwszy etap prac przy obejściu powoli dobiega końca i chociaż w większości już dokonaliśmy płatności, to jeszcze pozostajemy w obowiązku spłaty kilkudziesięciu tysięcy. Gorąco więc apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła.

Szczęść Boże na cały tydzień !

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl