Ogłoszenia duszpasterskie od 3 do 10 kwietnia 2016 r

1. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia, nasza Uroczystość Odpustowa. Słowo Boże głosi O. Mateusz Smolarczyk OFM z Zabrza. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczy ks. Bp senior Jan Wieczorek.

Kolekta dzisiejsza jest naszym świątecznym darem na budowę naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Dziś po Mszach św. z racji rozpoczynającego się Tygodnia Miłosierdzia w całej Polsce zbiórka do puszek na potrzeby „Caritas”, a o godz. godz. 15.00 uroczyste Nieszpory odpustowe z koronką do Mił. Bożego, w których uczestniczyć będą także Parafianie z Żernik.

3. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do udziału w Eucharystii i modlitwy w intencji matek i dzieci nienarodzonych. Tradycyjnie również z tym dniem związana jest idea Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, będącej zachętą do intensywnej i powszechnej modlitwy o ocalenie życia zagrożonego aborcją dziecka, znanego Bogu dawcy każdego życia. Adopcja trwa przez okres 9 miesięcy. Jest ona zobowiązaniem do codziennej modlitwy, poprzedzonej osobistym przyrzeczeniem, złożonym przed Bogiem. Formuła przyrzeczenia oraz inne informacje o tej formie modlitwy znajdują się w ulotce, którą można przez cały rok zabierać ze stolika przy wyjściu z kościoła. Co ważne, duchową adopcję można rozpocząć w dowolnym dniu.

4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.

5. W środę o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na swoją Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypominanie swoim pociechom o tym cotygodniowym spotkaniu z Panem Jezusem.

6. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek miesiąca. Po mszy św. porannej nabożeństwo powołaniowe, a po mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu do godz. 20.00, o prowadzenie której prosimy Wspólnotę Duchowej Adopcji dzieci nienarodzonych.

7.  W sobotę o godz. 9.00 Msza św. w intencji dekanalnego zespołu „Caritas”, po której spotkanie zespołu w salce na plebanii.

8. Zachęcamy do nabycia informatora, „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa”. Informacje także na stronie internetowej: www.milosierdziegliwice.pl.

PODZIĘKOWANIA I PROŚBA O POMOC

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i złożone ofiary materialne składamy z serca płynące „Bóg zapłać”. Podziękowania składamy wszystkim, którzy przyczynili się do odświętnego przeżycia naszej uroczystości odpustowej. „Bóg zapłać„ Paniom i Panom za dbałość o czystość i wystrój kościoła.
W sobotę po mszy św. porannej prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła.
Nadal gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną poprzez prace i ofiary według indywidualnych możliwości w naszym dziele budowy kościoła, a za wszelką pomoc składamy serdeczne podziękowania.

WSPIERAJ SWOJĄ PARAFIĘ I PRZEKAŻ NA JEJ RZECZ 1% PODATKU

Podobnie jak przed rokiem, istnieje możliwość przeznaczenia 1% podatku na potrzeby naszej parafii. W punkcie 131 zeznania, gdzie umieszcza się numer KRS, należy wpisać: 000 028 3966, zaś w punkcie 133 (cel szczegółowy): „Parafia Miłosierdzia Bożego – Gliwice”. Już dziś dziękujemy Tym, którzy skorzystają z tej możliwości.

Przez cały tydzień po Mszach porannych można skorzystać z możliwości pomocy w złożeniu zeznania podatkowego. Należy przynieść ubiegłoroczne zeznanie oraz dokumenty uprawniające do wszelkich ulg.