Ogłoszenia duszpasterskie od 3 do 10 lutego

1.Dziś świętujemy IV niedzielę zwykłą. Liturgia słowa zachęca nas do przyjęcia Chrystusa i Jego nauki jako naszego Przyjaciela i Doradcę życiowego.

2. W dzisiejszą niedzielę gościmy ks. Mariana Krojenkę, proboszcza i budowniczego kościoła MB Różańcowej w Zabrzu – Grzybowicach, który głosi Słowo Boże i będzie zbierał ofiary na potrzeby tego dzieła. Za złożone na ten cel ofiary składamy „Bóg zapłać!

3. Także zgodnie z Instrukcją Episkopatu w dzisiejszą niedzielę po mszach św. zbiórka do puszek przeznaczona na potrzeby Sióstr Klauzurowych w Polsce.

4. Informujemy, że do zakończenia ferii zimowych w tygodniu od poniedziałku do czwartku msze św. tylko o godz. 8.00, a w piątki o godz. 18.00 z nowenną do Bożego Miłosierdzia i tylko po nich czynna kancelaria parafialna. Także dopiero po zakończeniu ferii zimowych wznawiamy msze św. szkolne dla dzieci.

5. W wtorek 5 lutego przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dlatego w tym dniu poświęcamy w kościele chleb i wodę.

6. W tym tygodniu przypada: I-szy czwartek miesiąca. Po mszy św. porannej nabożeństwo za kapłanów oraz w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

7. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie w kościele wszystkich tegorocznych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VIII szkół podstawowych i Klas III gimnazjum. Obecność obowiązkowa.

PODZIĘKOWANIA i PROŚBY

Za wszelką pomoc i życzliwość, za modlitwy, prace i  złożone ofiary materialne składamy z serca płynące  „Bóg zapłać”. Dziękujemy za dbałość o czystość, wystrój kościoła i obejścia, szczególnie za odśnieżanie w czasie opadów śniegu oraz za pomoc w rozebraniu żłóbka i choinek.

Dziękujemy Wszystkim, którzy w minionym roku przekazali 1% podatku na parafię. Również w nowym roku bardzo prosimy o tę formę wspierania Parafii.

Numer KRS 0000283966; cel Parafia Miłosierdzia Bożego-Gliwice.

Gorąco apelujemy o pomoc duchową i materialną w tym naszym dziele budowy kościoła,  tym bardziej, że planujemy przygotować kościół do konsekracji w dniu tegorocznego odpustu parafialnego w Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 28 kwietnia br. O szczegółach tej uroczystości będziemy informować w najbliższym czasie.

 

Konto bankowe: 32 1240 1343 1111 0000 2359 8113
tel: 32 332 51 51; kancelaria czynna po Mszach św.
www.milosierdziegliwice.pl; email: m_gora@kuria.gliwice.pl